2016 Tesettur Gelinlik Modelleri

İşte yine bir yazı dizimizde daha birlikteyiz. Soğuk ve kapalı havalardan muzdarip olduğumuz şu gunlerde vucudumuz ısınmak icin daha cok enerji yaktığından, tatlı ve yağlı yanı sıra karbonhidrat icerikli besinlere meyilimiz artar, zira enerji gereksinimimizi şeker icerikli karbonhidratlı besinler ve tatlılar karşılamaktadır. Onumuzdeki bahar-yaz aylarında evlenmeyi planlayan gelin adaylarımıza bu konuda aman dikkat diyoruz. Cunku mevcut yağları veya varsa fazlalıkları yakmaları acısından 3-4 ay gibi bir sureleri var. Kilo vermek isteyenlere mideyi dolu tutması acısında posalı sebzeleri ve vucut direnci icin protein iceren yiyeceklerle, yuksek vitaminden zengin sebze ve meyve yemelerini onererek başlıyoruz 2016 tesettur gelinlik modelleri yolculuğumuza.

1-
Tanıtacağımız ilk gelinlik modeli bizce de oldukca zarif ve kibar bir model. Kendinden gupurlu beyaz kumaştan oluşan gelinliğin ust govdesi bedeni ve kolları mukemmel şekilde sarmış. Gelinliğin boynundan itibaren bel ortasına kadar ortada devam eden duğme efekti veren altın rengi biyeler mevcut. Astarlanmış beyaz tul etek kısmı yere kloş inerken, etek uclarındaki tulun kendinden desenleri var. Aynı desendeki tul, başta bone uzerinde yarım duvak olarak ta kullanılmış. Gelin cişeği dışta beyaz gullerle cevriliyken, ortadaysa ucuk pembe goncalardan oluşmakta.
2-Nostalji ve sadelik cağı: Tanıtacağımız bu gelinlikte sanki eski sarı sayfalardaki nostaljik gelinlik modellerini andırıyor. Kol kısımlarıkarpuz-kol şeklinde dirseğe inen bu kırık beyaz gelinlikte, dirsekten el-bilek ucuna kadar uzanan kalın manşetler var. Bunun dışında oldukca sade bir cizgiye sahip olan bu gelinlikte, sadece boyun-goğus aralığında kendinden kabartmalar var. Robadan başlayarak yuksekten yere inen etek kısmı sade duz şifondan oluşurken, yarım kloş kesşmde inmekte. Bonenin uzerine atılmış yarım duvağın uc kısımlarında da hoş gupur efektleri mevcut. Boylesi sade bir gelinliğe de bir dokunuş yapmak gerekir elbette. Bunu da elinize alacağınız gelin buketinde doygun kırmızı cicekler kullandığınız da gayet guzel bir şekilde başarabilirsiniz.
3-Tanıtacağımız gelinlikte farklı cizimiyle tul brodeler hakim. Beyaz fay kumaş uzerine bele ve kollara oturan dar govde kesimli bu gelinlik, A formda etekle şifon tul eşliğinde aşağıya iniyor. Bu gelinliğin en buyuk ozelliği, govde- goğus kısmındaki kocaman lale baskısı. Aynı baskı başa atılmış, yere kadar uzanan pelerin kesimli duvağın kenarlarında kucultulmuş şekilde mevcut. Sade ama bir o kadar da zemin uzerindeki ilginc baskıya vurgu yapan gelinlik farklı gorunuyor.

4-
Toz pembe bir ruya gibi: Tozpembe bir gelinlik, yaşattığı sadelikten oturu ancak bu kadar guzel ve farklı bir goruntu verebilir. Romantizmi sevenlere mutlaka denemelerini oneririz. Dumduz her turlu abartıdan uzak, desensiz ve detaysız gelinlikte sadece tozpembe şifonlar kat kat kabartılmış. Bizce şifon tozpembeyle birleştiğinde, gercektende bir genc kızın hayallerini anlatan bir kimliğe burunmuş. Vucuda ve kollara dapdar oturmuş govde, kabarık şifonlarla kloş şekilde aşağıya iniyor. Pembe saten bone uzerinde yuksek topuz bolgesinden başlatılarak kabartılmış şekilde yere inen pembe organze tul duvak katlarla aşağı inerken, sizi massallardan gelen bir geline benzetecek. Bu buyuyu bozmamak icin elinize beyazdan başka cicek almamalısınız.
5-Yine sade ve zarif bir gelinlik modelinden bahsedeceğiz. İpek şantuktan oluşan bu gelinlik bele ve kollara tastamam otururken, sadece goğus kupunun uzerinde kabartmalı iri brode tul kullanılmış. Aynı brode tul kabartmadan kol ucundaki manşetlerde de bulunmakta. Bunun dışında sade duz şifon halinde kalcadan itibaren kloş inen eteğe sahip. Bone uzerinde hemen ense altında biten, ucları brodeli tul orijinal bir duvağı var.
2016 Tesettur Gelinlik Modelleri Resimleri