Gecen sene Kasım'dan bu yana iPhone kullanıcılarına sunulan GIF arama ozelliği Android icin de geldi. WhatsApp 2.17.6 beta surumu ile birlikte gormeye başladığımız GIF arama, artık kişilerin daha kolay bir şekilde GIF gondermesini sağlayacak.
Onceki Sistem Nasıldı?
Daha once, Android'teki WhatsApp kullanıcıları, cihaz uzerinde depolandıkları surece GIF gonderip alabiliyordu. Şimdi ise WhatsApp, GIF aramasını doğrudan uygulamaya entegre etti. WhatsApp icindeki metin giriş cubuğunun yanındaki emoji simgesi uzerinden GIF seceneğine erişebilir. Boylece farklı GIF icerikleri icni arama yaparak sonucu bulabilirsiniz.
Dosya Gonderme Sınırı 30’a Cıktı!
WhatsApp'ın en yeni guncellemesi aynı anda 30 dosya gonderilmesine de olanak tanıyor. Bu, ozelikle kullanıcıların medya paylaşmak adına bir veya iki fotoğraf gondermek icin yeniden kaynak dosyasını acması zorunluluğunu ortadan kaldırdı.
Guncelleme Geliyor!
WhatsApp resmi olarak guncellemeyi henuz başlatmadı ancak yakında guncellemenin geleceği biliniyor. Şu ana kadar yapılan kontrollerde en yeni WhatsApp surumunu calıştıran tum kullanıcıların yeni ozelliklere erişmedikleri net bir şekilde goruldu. Bu acıdan guncelleme herhangi bir bolgede henuz dağıtılmadı. En son beta surumunu Google Play Store'dan indirebilirsiniz.( Beta kaydınız varsa)