Snapchat’in catı şirketi konumundaki Snap, 2017’nin ilk ceyreği sona ermeden halka acılacak. Halka arzın gercekleşmesiyle birlikte Snap, bundan sonraki adımlarını kÂr odaklı olarak atacak. Bunun en kısa yolu ise reklam verenleri Snapchat’e cekmekten geciyor. Snapchat reklam konusunda daha cazip bir platforma donuşmek adına onemli silahlarından biri olan lens teknolojisinden faydalanmayı amaclıyor.Snapchat’in lensleri, artırılmış gerceklik teknolojisinin yardımıyla hazırlanmış filtreler olarak tanımlanabilir. Snapchat’in sadece bir mesajlaşma uygulaması olmaktan cıkıp capını ve kitlesini genişletmesinde onemli bir rol oynayan lensler, Snap’in kÂr planında reklam verenleri cezbedecek onemli bir arac olarak değerlendiriliyor.

The Information’da yer alan habere gore, Snap mevcut filtrelerinin gelişmiş versiyonlarını kullanarak gercek dunyaya ait nesneleri tanıyacak. Ardından artırılmış gerceklik teknolojisi devreye girecek ve sanal nesneyi fonun uzerine yerleştirecek. Boylelikle neredeyse her zemin reklam verenler adına bir arka plana donuşecek.
Snapchat reklam amacıyla lens kullanımına yonelik testlere başladı

Snapchat reklam amacıyla lens kullanımı icin testlere başladı. Ancak Snapchat kullanıcılarının bu reklamlarla karşılaşmasının biraz daha zaman alması bekleniyor. HÂli hazırda şirket calışanları, filtrelere eklenen reklamları gorebiliyor.

KAYNAKTHE INFORMATION