Daha once de kullanıcılarına verdikleri nazik cevaplarla gonulleri fetheden Google şimdi de yedi yaşındaki bir kız cocuğunun iş başvurusuna verdikleri yanıtla gundeme geliyor.
Henuz yedi yaşında olan Chloe Bridgewater bircok kişi gibi Google’da calışmanın hayalini kuruyor. Daha doğrusu onun aklına bu fikri babası sokmuş. Babasına işi hakkında sorular soran ufak kız onun Google‘da calışmak istediğini oğreniyor. Yaptıkları işi oğrenip, Google’ın merkez binasını gorunce gelecekte burada calışmayı aklına koyuyor. Ancak o uzunca sure bu konu hakkında hayal kurmakla kalmayıp, “Google’ın patronuna” oldukca icten bir mektup yazmayı tercih etti. Bu erken iş başvurusunda bilgisayarlar ve robotlarla ilgili olduğunu, onlar icin calışmak istediğini dile getirdi. Google’a gonderilen bu şirin mektup yanıtsız kalmadı.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai‘den gelen cevapta şu sozler yer alıyordu: “Sevgili Chloe, sana mektubun icin cok teşekkur ederim. Bilgisayarları ve robotları sevmene cok sevindim. Umarım gelecekte de teknoloji hakkında oğrenmeye devam edersin. Eğer sıkı bir şekilde calışmaya ve hayallerini takip etmeye devam edersen aklına koyduğun her şeyi gercekleştirebilirsin. Buna Google’da calışmak da, olimpiyatlarda yuzmek de dahil. Okulun bittiğinden iş başvurunu almak icin sabırsızlanıyorum.”
Google’dan aldıkları bu nazik cevabı Chloe’nin babası Andy Bridgewater internet dunyasıyla paylaştı. Aile kızlarının mektubuna boyle bir cevap beklemediklerini ancak bu nazik yanıtın Chloe’nin ozguvenini artırdığını dile getirdi. Kim bilir şimdi yedi yaşında olan Chloe belki gelecekte gercekten Google icin calışmaya başlar.
my 7 yr old daughter wrote to the boss of Google asking for a job, she’s so made up he replied! Thanks @sundarpichai pic.twitter.com/EMuANNHiVc
— Andy Bridgewater (@B21DGY) February 13, 2017
Kaynak Mashable