HTC akıllı telefon stratejisinde onemli değişiklikler gercekleştirebilir. Phonescoop sitesinde yer alan habere gore, Tayvanlı uretici giriş seviyesi akıllı telefon uretimini 2017 icinde bırakmayı planlıyor. Bu da HTC’nin uygun fiyatlı akıllı telefon pazarından cıkması anlamına geliyor. HTC, uygun fiyatlı akıllı telefon uretmeyi sonlandırsa bile mevcut giriş seviyesi telefonlarına olan desteğini surdurecek gibi gorunuyor. Tayvanlı uretici, bundan boyle akıllı telefon pazarındaki macerasını kÂr marjı yuksek ust segment cihazlarda surdurecek.
HTC daha once de akıllı telefon pazarındaki stratejisinde değilikliğe gitmişti. Tayvanlı uretici, 2012’de de ust segmentteki akıllı telefonlarına odaklanmak adına uretim hacminde kuculmeye gitmişti.
HTC akıllı telefon ile birlikte sanal gercekliğe de onem veriyor

HTC, 2017 icinde altı ya da yedi akıllı telefon cıkaracağını acıklamıştı. Bu da şirketin 3 ya da 4 cihazı daha tanıtacağı anlamına geliyor. Tayvanlı uretici son zamanlarda sanal gerceklik konusuna da ayrıca onem veriyor. Şirketin mobil sanal gerceklik başlığını da bu yıl piyasaya surebileceği soyleniyor.
KAYNAKPHONESCOOP