General Motors Diyeti o kadar şaşırtıcı sonuclar veriyor ki, deneyenler birkac ayda bir tekrar yapıyor.

GM diyeti, belirli gıdaların belirli gunlerde tuketilmesini iceren 7 gunluk bir kilo verme planı. 7 gun icinde kilonuzu duşurmenize, vucudunuzu temizlemenize yardımcı olacak bu benzersiz diyetin henuz sağlıksız bir tarafı gorulmedi.
Bu plan, bir seferde bir hafta sureyle kullanılmak uzere tasarlanmıştır ve uzun sure kullanılamaz. GM diyeti vucudunuzun şeklini değiştirecek ve sonucları sizi heyecanlandıracak.
Kilo kontrolunu sağlamak icin birkac ayda bir uygulayabileceğiniz bu haftalık diyetten mumkun olan en iyi sonucu almak icin doktorunuza ya da diyetisyeninize danışmanızda fayda var.

General Motors Diyeti “GM Diyeti Nasıl Yapılır?”

İşte General Motors Diyetinin Planı:

1. Gun:
İlk gun sadece meyve tuketin. Dilediğiniz kadar meyve tuketmekte serbestsiniz. Bu gunde tuketemeyeceğiniz tek meyve muzdur.
Gun boyunca meyve tuketin. En iyi sonucu verecek en iyi iki secenek kavun ve karpuzdur. Gunde 8-10 bardak su icmek onemlidir. Ayrıca blenderınızda bazı meyveleri pure haline getirebilir ve bir termosla yanınızda taşıyabilirsiniz.
2. Gun:
İkinci gun sadece sebze tuketin. Dilediğiniz kadar sebze tuketmekte serbestsiniz. Bu gun kahvaltıda patates dahi tuketebilirsiniz.
İstediğiniz ciğ veya pişmiş sebze tuketin. Gune tereyağlı ve pul biberli pişmiş patates ile başlayabilirsiniz. Tum sebzelerinizi bir salata olarak hazırlayabilir, aroma icin sirke, limon ve baharatlar kullanabilirsiniz. Hazır salata sosu kullanmayın.
3. Gun:
Ucuncu gun dilediğiniz kadar sebze ve meyve tuketebilirsiniz. Muz haric!
Meyve ve sebzeyi oğunlerinizde birleştirin. Bu gun muz ya da patates yenmeyecek. İsterseniz meyve ve sebzeleri de bir blenderda karıştırıp tukebilirsiniz.
4. Gun:
Dorduncu gunde dilediğiniz kadar yağsız sut ve muz tuketebilirsiniz. Bununla beraber GM corbası da serbest.
Bugun, sut ve muz gunu olduğu icin bu ikisini birleştirerek de tuketebilirsiniz. Yaklaşık 8 muz kadar yiyebilir ve yağsız sutten 4 bardak tuketebilirsiniz. Muzdaki potasyum ile sutteki kalsiyumun birleşimi bu işi sağlıklı kılan şeydir. Ayrıca, bu gun GM Guc Corbasından yararlanabilirsiniz.
5. Gun:
Beşinci gun dilediğiniz kadar yağsız et, tavuk ya da balık ve domates yiyebilirsiniz. Bunun yanında GM corbası da serbest.
Kofte ve domatesle lezzetli bir gune başlayabilirsiniz. Vucudunuzu urik asitten arındırmak icin su alımını arttırmanız gerekecektir. Bu nedenle beşinci gun su alımını en az dortte bir oranında arttırın.
6. Gun:
Altıncı gun dilediğiniz kadar yağsız kırmızı et ve sebze tuketebilirsiniz.
Bu gun, istediğiniz kadar yağsız protein ve sebze tuketiminde serbestsiniz.
7. Gun:
Yedinci gunde dilediğiniz kadar meyve ve sebze tukebilirsiniz. Bunun dışında kepekli pirinc de serbest.
Son gun, istediğiniz kadar sebze, meyve suyu ve kepekli pilav tuketebilirsiniz. Meyve suyunun konsantre olmadığından veya şeker eklenmediğinden emin olun. Meyve suyunuz icin taze meyve harmanlamanız tercih edilir.
Hatırlamanız Gereken Şeyler:
Ne zaman acıkırsanız GM lahana corbasından icin.
Her gun yeterli miktarda su icin.
Alkol tuketmeyin
Cay ve kahve tuketmeyin.
Şekersiz olduğu taktirde yeşil cay tuketebilirsiniz.
GM Diyetinden sonra hemen başka bir diyete başlamayın.
GM Diyetinden sonra duşuk karbonhidrat diyeti yaparak kilonuzu koruyun.
GM Guc Corbası

Malzemeler: (1 kişilik)
1/4 adet Soğan
1/4 adet Lahana
1-2 adet Domates
1/2 adet Yeşil biber
1 sap Kereviz
Gerektiği kadar su
1 kucuk Havuc
1/2 dilim Limon
1 kucuk Kırmızı Acı Biber
1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1/2 Tatlı Kaşığı Tuz
Yapılışı:
Oncelikle, soğan, lahana, havuc, domates, yeşil biber, kereviz gibi tum malzemeleri kucuk parcalara kesin. Ardından, duduklu tencereyi ocağa yerleştirin ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin. Once soğanları ekleyin ve altın sarısına donuşunceye kadar kızartın. Ardından malzemenin geri kalanını ekleyin. Son olarak, 1 cay kaşığı tuz ekleyin ve tenceredeki sebzeleri kapatacak kadar su ekleyin.
Tencerenin kapağını yerleştirin ve 15-20 dakika kadar pişmesini bekleyin. Ocağı kapatıp 5-7 dakika dokunmayın. Sonra kapağı acın ve ek lezzet icin bir dilim limon suyu sıkarak sıcak servis yapın.
Not: Bir seferde buyuk miktar hazırlayabilir ve aclık hissettiğinizde ısıtabilirsiniz.