Az gorme nedenleri az gorme sebepleri az gormenin sebepleri bebeklerde az gorme nedenleri az gorme neden olur gozlerin az gorme nedenleri sagliksiteniz.com’da! Genellikle gorme kusuru olan hastaların gorme kuvvetinin arttırılması...

Az gorme nedenleri az gorme sebepleri az gormenin sebepleri bebeklerde az gorme nedenleri az gorme neden olur gozlerin az gorme nedenleri sagliksiteniz.com’da!

Genellikle gorme kusuru olan hastaların gorme kuvvetinin arttırılması icin kontakt lensler, goz icine yerleştirilen ozel mercekler ve gozlukler kullanılmaktadır. Fakat tum bu tedavi yontemlerine rağmen gormede sorun halen yaşanıyorsa az gorme probleminden bahsedilir. Kısaca az gorme sorunu, lenslere, gozluklere ve goz merceklerine rağmen gormenin arttıralamaması sorunudur. Peki, az gorme nedenleri nelerdir?
Az gorme sorunu kişinin gunluk aktivitelerini engeller, rehabilitasyon gerektirir. Az gorme nedenleri başında yaşlılık gelmektedir. ancak gebelik doneminde annenin hamileliğin ilk uc ayında gecirdiği kızamıkcık veya toksoplazmoz hastalığı da bebeklerde az gorme nedenleri başında gelmektedir.
Aynı zamanda bebeklerde az gorme sebepleri arasında tedavi edilmeyen premature retinopatisi de yer alır. tum bunların yanı sıra Menenjit, ansefalit gibi beyin hasarı yapan ateşli hastalıklarda az gorme sebeplerindendir. Yaşa bağlı olarak gelişen makula dejenerasyonu da az gormenin nedenidir. Glokom, diyabetik goz hastalığı, goz yaralanmaları da az gormenin sebepleri arasında sayacağımız sorunlardır.