Davranışlarınız Bebeğinizi Etkiliyor: Cocuk gelişimi doneminde bebek icin anne her ne kadar onemliyse baba da bir o kadar onemli. Cunku baba evi yoneten, yemek getiren, onları koruyan bir Supermen !

Davranışlarınız Bebeğinizi Etkiliyor

Cocuk gelişimi doneminde bebek icin anne her ne kadar onemliyse baba da bir o kadar onemli. Cunku baba evi yoneten, yemek getiren, onları koruyan bir Supermen !
Bilindiği gibi bir cocuk icin baba hayatın vazgecilmez bir parcası. Ancak babanın davranışları ve tutumu bebeklerin gelişimi acısından da bir o kadar onemli duruyor. Yeni nesil babalar da bu durumun farkında ki eski nesil sert, asi ve korkunc babalar gitmiş; yerine harika, tatlı ve uysal babalar gelmiş.

Bebeklerinizin daha doğmadan sizi anladığını biliyor muydunuz?

Evet arkadaşlar, daha o doğmadan sizi anladığını ve duyduğunu bildiriyoruz. Daha cocuk doğmadan bunların farkındaysa doğduktan sonra bu konuda daha temkinli olmalısınız. Cunku cocuğunuzun karakteri sizlerin elinizde. Siz ona ne kadar iyi bir psikolojiyle yaklaşırsanız o kadar verimini alırsınız. Cunku bebeğin ilk tanıdığı kişiler sizlersiniz. Bu konuda babaya buyuk pay duşmekte. Cunku bebeği karnında dokuz ay taşımış, onun ağrı ve acılarını cekmiş bir anne, bir babadan daha cok uysal ve daha cok anlayışlı olabiliyor. Ancak bu acı ve ağrıları cekmeyen bir baba doğal olarak bunların farkında olmadığı icin ortaya cok ceşitli sıkıntılar doğuyor.
İyi bir baba olmak iyi bir kıza / oğlana sahip olmanızın temelinde yatar. Cocuğunuza iyi bir baba olmak sabır ve tecrubenin işidir. Gelecekte sizin parcanızın başarılı olmasını istiyorsanız ve kendinize hakim olamıyorsanız bir psikolojik danışmandan bilgiler almalısınız. Bebeğiniz kucağınıza cok yakışıyor, onu alın ve sevin.