Cinsiyet ve yaş ayrımı gozetmeden ortaya cıkan depresyonun bir ceşidi olan mevsim değişikliği depresyonu belirtileri, mevsimsel depresyon belirtileri ve mevsim gecişlerinde depresyon belirtileri hakkında sizleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik. Mevsim gecişlerinde gorulen...

Cinsiyet ve yaş ayrımı gozetmeden ortaya cıkan depresyonun bir ceşidi olan mevsim değişikliği depresyonu belirtileri, mevsimsel depresyon belirtileri ve mevsim gecişlerinde depresyon belirtileri hakkında sizleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik.

Mevsim gecişlerinde gorulen depresyon hastalığı gunumuz insanını hem sosyal, hem okul hem de iş hayatında zor bir donem gecirmesine yol acabiliyor. Mevsim değişikliği olan ilk aylarda ortaya cıkan mevsimsel depresyonun belirtilerini yaşıyorsanız, kısa sure icinde uzman bir doktora muayene olarak mevsim değişikliği depresyonu belirtileri nasıl ortadan kaldırılır ve hastalık nasıl tedavi edilir oğrenmelisiniz.
Mevsim değişikliği depresyonu ya da bilinen diğer adıyla mevsimsel depresyon belirtileri başında enerji kaybı ve surekli uyuklama isteği gelmektedir. Mevsim değişikliğinde ortaya cıkan depresyon hastalığının belirtileri arasında, hayattan zevk alamama, aşırı duygusal davranma, ağlama nobetleri gecirmede yer alıyor.
Mevsimsel depresyon belirtileri ustelik bu kadarla da bitmiyor. Kişinin kendini sosyal hayattan soyutlaması, iştahta azalma ya da artış olması, dikkat dağınıklığı yaşama, ilgi eksikliği, iş ve okul performansında duşukluk, ozguven eksikliği ve cinsel isteksizlik de mevsimsel depresyon belirtileri başında gelen şikayetlerdir.