Yaptığınız her fedakarlıktan mutlaka bir bekleti doğar. Bu beklenti sizi mutsuzluğa kadar goturecektir. Beklentinizi karşılayamayacağına inandığınız kişi icin asla fedakarlık yapmamalısınız. Cunku fedakarlığı sınırları olmalıdır, sizi bu beklentiye mecbur bırakacak denli buyuk fedakarlıklarınız hayata kusmenize dahi neden olabilir.Sevdiğiniz insan sizi sevmeyebilir, sevmek zorunda da değildir!
Her anne evladını cok sevecek diye bir kural olmadığı gibi her sevgili de sevgilisini cok sevecek diye bir kural olamaz. Sevme işi zor iştir. Kendinizi cok fazla kaptırmamanız gerekir. Yaşam kalitesi adına sahip cıkmanız gereken değerlerden taviz verdiğinizde kendinize olan saygınızı kaybettiğinizde bu sorunların daha da buyuduğunu fark edersiniz.

Yaşam mucizedir, mucize ise sizsiniz!
Değerli olduğunuzu her anlamda ozel olduğunuzu anımsayın. Size kotu davranan insanlar uzerinden beni sevsin diyerek fedakarlıklar yapmaya devam etmeyin. Cunku hic kimsenin kalbine sevgiyi yerleştiremezsiniz. Sevgi, insanların bir takım beklentiler yaşadığı ve sonunda yaptığı fedakarlıklardan pişman olduğu bir surec. Sevgide bencil olmayı başardığınızda gercek mutluluğu da başarmış olursunuz.