Cocuklar yurumeye başladığından itibaren duşup dizlerinde kollarında bazı kucuk yaralara neden olur. Sık sık duşup yaralanan cocuklara evde tedavi yontemlerini bilmek cok işinizi kolaylaştırabilir. Ustelik bu doğal anane yontemleri ile. Kucuk yaralara evde tedavi yontemleri burada.
Sık Sık Duşup Yaralanan Cocuklara Evde Tedavi

Cocukların duşup yaralanması anne babalar icin can sıkıcı bir durumdur. Yaranın kanadığını gordukce ağlayan cocuklar icin evde hızlı bir tedavi uygulamanız gerekir. Eğer ağır yaralanmalar yoksa sadece hızlı tedavi edilebilecek sıyrıklar oluştuysa bu yontemleri uygulayabilirsiniz. Evde doğal tedavi yontemlerini kullanmadan once yaraları mutlaka temizleyin.

Sık Sık Duşup Yaralanan Cocuklara Evde Tedavi

Aleo Vera
İcerisindeki yuksek E vitamini ile temizlenmiş yaraların uzerine konulduğunda en iyi doğal tedavi edicidir. Sadece yaralanmalara değil ciltteki catlaklara, kızarıklıklara yada hassaslaşmış cilt yapısına iyi gelir.
Hindistan Cevizi Yağı
Uzak doğudan gelen yemeklerde ve sac bakımından sonra cilt bakımında da sıkca kullanılan hindistan cevizi yağını kucuk yaraların uzerine pamuk yardımı ile surebilirsiniz.
Bal
Doğal balda antibakteriyel ozellikler vardır. Bu sayede yaraların temizlenmesinde etkilidir. İsterseniz yaraların uzerine uygularken biraz limon ile karıştırabilirsiniz. Bu sayede limonun icersindeki faydalı asitlerden de faydalanabilirsiniz.
Aynısafa
Bu bitki yuzyıllardan beri derin olmayan yaraları sarmak icin kullanılıyor. Bu bitki aynı zamanda ağrıları azaltma konusunda etkilidir.
E Vitamini
Cocuğunuz hareketliyse ve sık sık duşup cildinde sıyrıklara yada yaralara yol acıyorsa E vitamini acısından zengin besinler ile besleyin. Badem, fındık, antep fıstığı, domates gibi gıdalar bu vitamin acısından zengindir.
Kaymak
Ulkemiz coğrafyasından eskiden aleo vera bitkisi kolay bulunamadığı icin taze sut kaymağı yaraların tedavisinde sık sık kullanılmıştır. Yuksek yağ oranı sayesinde yaranın kurumadan tedavi edilmesine katkı sağlar. İcerisindeki vitaminler yaranın iyileşmesine katkı sağlar.