Sağlıklı ve uzun bir omur gecirip uzun yıllar sevdiklerimizle birlikte olabilmek icin atmamız adımlardan biri de yuruyuştur. Anne lutfen yuru kampanyası annelerimizi yurutmeyi amaclayan ve kadınlar kulubu olarak destek verdiğimiz bir projedir. Şimdi soylememiz gereken Anne Lutfen Yuru!
Anne Lutfen Yuru Kampanyası


Kampanyanın başlangıcını Spor Eğitmeni Murat BUR oluşturuyor. Annesinin gecirdiği kalp rahatsızlığı sonrası ona tavsiye ettiği haftada 3 gun 30 dakikalık hafif yuruyuşler ile sağlıklı kalmak ve obeziteye savaş acmayı amaclayan bu projenin sloganı ise Anne Lutfen Yuru!
Proje şimdilerde hem sosyal medyada hemde ana akım medyada yer edinmeyi başardı. Sizde sevdikleriniz ile uzun ve sağlıklı yıllar gecirebilmek icin oncelikle kendinize iyi bakmalısınız.
Kilo kontrolu sağlamak icin sağlıklı ve dengeli beslenme ve spor birlikte desteklenmelidir. Eğer ağır sporlar yapamıyor yada spor salonlarına gidemiyorsanız baharın gelişiyle ısınan havaları değerlendirip parklarda yada sahilde arkadaşlarınız ile hafif yuruyuşler yapabilirsiniz.


Anneniz yuruyuş yapmak istemiyorsa sizde ona eşlik edebilirsiniz yada yakın arkadaşlarını birlikte yurumek konusunda ikna edebilirsiniz. Ulkemizde yaşanılan sağlık sorunlarının bir coğunun hareketsiz yaşamdan kaynaklandığını unutmayın ve yuruyuşe başlayın.
Uzun yıllar birlikte mutlu bir yaşam icin ANNE LUTFEN YURU!
Yaşlılar icin sağlıklı egzersizlerin nasıl olduğunu iceren Yaşlanmayı engellemek icin egzersiz programları yazımızı inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.