En cok başvurulan estetik operasyonlardan biri olan meme buyutme ameliyatlarının bu kadar cok tercih edilmesinin pek cok nedeni bulunuyor. Goğuslerinin kucukluğunden şikayetci olanların yanı sıra doğum sonrası ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak memelerinde kuculme, şekil bozukluğu oluşanlar bu operasyonlara başvurmakta. İki meme gorunumu arasında asimetriklik bulunması da meme estetiği ile cozumlenebilmektedir.
18 yaşını doldurmanız gerekiyor

Operasyon oncesinde goğus muayenesi yapılarak, şikayet ve beklentileriniz doktorunuz tarafından dinlenecektir. Doktorunuzla istediğiniz meme şeklinde ve boyutunda ortak bir kanıya vararak operasyona karar verebilirsiniz. Operasyon, meme gelişimini tamamlayan kişilere yapılması uygun gorulduğunden hastanın on sekiz yaşını bitirmiş olması gerekmektedir.
İki farklı yontem kullanılıyor

Meme buyutme ameliyatlarında genellikle iki yontem tercih edilmektedir. Meme buyutme ameliyatlarında en kalıcı cozum ve en cok kullanılan yontem olarak protez yerleştirme one cıkmaktadır. Protezlerin boyutu meme ve goğus kafesi yapınıza, beden olculerinize, istediğiniz meme buyukluğu ve şekline gore secilecektir. Bu tip operasyonlarda oluşturulacak kesilerin yerlerine gore farklılık arz etmektedir. Meme başından, memenin hemen alt kısmından, koltuk altından ya da gobek deliğinden girilerek protez yerleştirilir. Meme de cepler hazırlanarak silikon protezler, meme dokusunun hemen altına ya da goğus kasının altına kolaylıkla konulabilecektir. Bu tip operasyonlar coğunlukla genel anestezi altında yapılmakta ve ameliyatın kapsamına gore bir ve uc saat surebilir. Bir sure balensiz sutyen kullanmanız odem oluşumunun onune gececektir.
Yağ enjeksiyonu yontemiyle yapılan meme buyutme operasyonlarında, hastanın vucut yapısında yeterli yağ dokusu bulunması gerekmektedir. Vucudun fazla yağ dokusu bulunan herhangi bir bolgesinden liposuction yontemiyle alınan yağlar, ozel işleme tabi tutulup kok hucre yonunden zenginleştirilip memelere yerleştirilerek istenen şekil verilecektir. Daha cok memelerde asimetri ve şekil bozukluğu bulunuyorsa tercih edilen bu yontemle, amaclanan dik ve dolgun goğus yapısına kavuşulur.