Meme buyutme olarak da bilinen augmentation mammaplasty pek cok kadın tarafından tercih edildiği icin dunya uzerinde en fazla uygulanan estetik operasyonlardan birisi. Ve bu işlemin goğuslerde ne kadar iz bıraktığı ise en cok merak edilen konular arasında. Goğuslerin genetik olarak normalden kucuk olması ya da aşırı ve ani kilo kaybı sebebiyle dolgunluğunu kaybetmesi ya da doğum sonrası emzirmeye bağlı olarak oluşan kuculmeler icin uygulandığını belirten Op. Dr. Bulent Cihantimur bu ameliyatta aynı zamanda goğusler arasındaki eşitsizliğe de son verildiğini kaydetti.
Ameliyat olanlar daha ozguvenli oluyor

"Meme buyutme ameliyatları sonrasında sosyal yaşantısına daha ozguvenli olan kadınlar, istedikleri gibi bikini giyebiliyorlar ve gorunuşlerinden, duruş bicimlerine kadar değişerek, daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar” diyen Cihantimur, en cok merak edilen iz konusunda da değindi.
Dual plane tekniği daha az iz kalmasını sağlıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrah, Op. Dr. Bulent Cihantimur meme buyutme ameliyatlarında kullanılan silikonun kas dokusunun altına yerleştirilmesinde dual plane tekniğini kullandıklarını kaydetti ve şunları soyledi: "Meme buyutme ameliyatlarında iz kalmaması imkansızdır ancak izin nerede ve ne kadar buyuklukte olacağı cok onemli bir konudur. Goğus buyutme operasyonlarında hastaların en cok merak ettiği konu, ameliyat sonrasında kalan izin boyutudur. Bu teknik sayesinde hastamız daha az ağrı duyar, bolgede daha az iz kalır ve en doğal gorunume kavuşulur.”
Meme altından 3 cm'lik iz

Dr. Cihantimur "Uygulanan teknikle istediğiniz dekolte yada bikiniyi rahatlıkla giyebilir ve hayatınız boyunca, bunu konuyu bir daha asla duşunmek zorunda kalmazsınız. Bu teknik sayesinde memenin altında kalan ve normal şartlarda gorunmeyen, sadece 3 cm gibi kucuk ve fark edilemeyecek bir iz oluşmaktadır” diyen Op. Dr. Bulent Cihantimur, meme buyutme operasyonlarında en fazla dikkat edilmesi gereken konulara da değindi: Goğuslerin doğal gorunmesi ve gercek ustu bir diklik ve buyukluk ile goze batmaması gerekir. Diri ve doğal gorunmesi en onemli konudur. Meme buyutme ameliyatları ortalama olarak 1 ila 2 saat arasında surer. Ameliyat sonrası hasta genelde hastanede yatırılmaz ama gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir” dedi.