Japonya‘da ozellikle aktorler ve aktristler arasında yaygın olarak kullanılan Japenese Cosmo Lifting (Yuz Germe) yontemiyle kırışıklık tedavisi Turkiye’de de uygulanmaya başlandı.
İspanya’da ozel eğitim alan Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa tarafından gercekleştirilen neştersiz, iğnesiz ve ağrısız tedavi, Ankara’da siyasiler İstanbul’da ise işadamı ve işkadınları arasında yoğun ilgi goruyor.
Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, estetik tıbbına kazandırılan bu yeni yontemle, kırışıklık tedavisinde kullanılan diğer tekniklerin aksine, kırışıklığa neden olan dışarıdan ve iceriden gelen tehditlerin ortadan kaldırılmasını sağlıyor.
Kırışıklığın fiziksel ya da psikolojik nedenlerle ortaya cıktığını belirten Şenbursa, yontemin uygulamasıyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Kırışıklık tedavisinde asıl onemli olan kırışıklığın sebeplerini ortadan kaldırırken aynı zamanda sağlıklı bir vucudu yapılandırmaktır. Cilt problemlerini ve kırışıklıkları duzeltmek icin yuz uzerine uyguladığımız metod, cildin gelişmesini ve aynı zamanda vucudun, ic organlarının mukemmel dengeyi yakalamasını sağlıyor.
Cunku, ciltteki ve vucuttaki problemler altı farklı meridyen sistemi uzerindedir. Her birinin ait olduğu beyin lobu, organ yerleşimi ve cilt belirtileri farklıdır. Orneğin yağlı fakat aknesiz cilt veya selulit mide meridyenine, kuru kağıt gibi ince ve kas tonusu az cilt karaciğer meridyenine, kırmızı noktalar hormonal sistem, kılcal damarların catlaması kalp meridyenine ait problemleri işaret eder. Ceneyi sıkmak ve dişleri gıcırdatmak cene eklemi gerilimi arttırır.
Bu aynı zamanda baş ağrısı, boyun ağrısı ve ust sırt ağrısına neden olur. Bu meridyendeki problemler kasılmış omuzlar, boyun ağrısı ve bir omuzun diğerinden yuksek olmasıdır. Bu rahatsızlık, yuzde alın kısmında cizgiler, T bolgesinin yağlı olması, siyah noktalar, acık gozenekler şeklinde sinyaller verir.
Japenese Cosmo Lifting yonteminde, ust deriyi tedavi ederken meridyenler ve sinire derin uyarı vererek, merkezi sinir sistemi ve meridyenlerle ilgili bolgeleri aktive ederek yuz ve butun vucutta denge sağlanması başarılır. Bu yontem kan akışını arttırır, toksinleri uzaklaştırır, dokuların oksijenlenmesini arttırır, kollojen ve elastin uretimini uyarır, ciltteki kabarıklık ve şişlikleri azaltır, cizgileri duzeltir ve cildi parlatır. Yuzunuzu bir arac olarak kullanarak, sağlıklı bir vucuda ve puruzsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.”
Takip eden tedavilerde kırışıklığın ve gevşemenin azaldığını, cilt dokusunun geliştiğini kısa surede gozlemleyebileceğimizi soyleyen Şenbursa, “Uygulama, doğru noktalara isabetli dokunuşlar yapılabilirse, kotu anılarınızı bile unutmamıza yardımcı olur. Yuzdeki kas gerilimini rahatlatır, leke ve aknelerin azalmasına yardım eder” diyor.
Anne karnında ilk oluşmaya başlayan yapının cilt hucresi olduğunu, ceninde 18 gun boyunca sadece deri hucresi uretildiğini anlatan Şenbursa, vucudumuzun dış tehditlere en fazla maruz kalan en buyuk organının korunması icin dava fazla ozen gostermemiz gerektiğini vurguluyor.Cerrahi mi doğal mı, lazer mi bitkisel mi? Ciltteki kırışıklıkları gidermek icin hangi yontemler uygulanmalı? Aslında yuzunuzu bir arac olarak kullanarak, sağlıklı bir vucuda ve puruzsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.