Yaz aylarının gelmesi ile fazlalıklarından kurtulmak isteyenleri zayıflama telaşı sararken bolgesel yağlanma sorunundan kurtulmak isteyenler icin cerrahi yontemler gundeme geliyor.
Diyet ve spora rağmen bolgesel kilolarını atamayanlara normal liposuctiona oranla cok daha acısız ve avantajlı bir yontem sunan lazer liposuction son donemin en sık kullanılan yontemlerinden biri olarak on plana cıkıyor.
Lazer liposuctionın son derece guvenli, kolay ve cok başarılı sonuclar veren bir yontem olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman, Liposuction denince akla gelen ağrılar ve morlukların bu yontemde en aza indirgendiğini soyledi.
Prof. Dr. Duman, duzgun bir fizik icin yapılan diyetlerde istenilene ulaşılamadığı zaman ozellikle gobek, bel, basen ve diz cevresindeki fazlalıklardan kurtulmanın bu yontem ile mumkun olduğunu sozlerine ekledi.
Dokulara zarar vermiyor
Lazer liposuction yonteminin avantajlarına değinen Prof. Dr. Duman, yontemin lokal anestezi ile, kucucuk bir delikten girilerek yapıldığını belirterek “Bu yontem hem hastayı yormuyor hem de doku zararını minimuma duşuruyor” dedi. Prof. Dr. Duman yontemin en onemli avantajlarını, normal liposuction ile kıyaslanamayacak kadar az travmatik olması, operasyon sonrasında donemde ağrı, ekimoz, morluk, odemin minimal olması ve hastanın kısa surede normal yaşamına donebilmesi olarak sıraladı.
Cildi sıkılaştırıyor, sarkmaları engelliyor
Lazer liposuctionun en onemli ozelliğinin sıkılaştırıcı etkisi olduğunu belirten Prof. Dr. Duman, “Yontem kolajene etki ederek ciltte sıkılaşmaya neden olur ve sarkmaları onler ve hatta sarkmaları duzeltir” diye konuştu. Prof. Dr. Duman, lazer liposuctionın boyun (gıdı), kol, karın, bacak ici kısmı ve dizler gibi sarkma eğilimi olan bolgelerde kullanımının son derece etkili olduğunu dile getirdi.
İncecik ayak bileklerine kavuşturuyor
Yontemin ozellikle kalın ayak bileğinden şikayet eden kadınlar icin guzel sonuclar verdiğini anlatan Prof. Dr. Duman, “Ayak bileği kalın olan kadınlarda uygulama ile aşil tendonunu ortaya cıkartıyor, kadınların en feminen yerlerinden biri olan ayak bileğini yeniden şekillendirebiliyoruz” diye konuştu.
Anadolu Sağlık Merkezi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman, “Lazer liposuction normal liposuctiona oranla hasta icin cok daha kolay bir yontemdir." diyor.