Kilo vermek istiyoruz. Diyette yağ yakımı sağlamak en onemlisidir. Diyetinizde bu mucize doğal yağ yakıcılara yer verdiğinizde hızlı zayıflama sağlayıp doğal yağ yakıcı besinler ile zayıflayabilirsiniz.
Mucize Doğal Yağ Yakıcılar

Sizle paylaştığımız bu besinlerin ortak noktası metabozlimayı hızlandırması ve yağ yakmasıdır. Diyetinizde mutlaka bu besinlere yer verin.
Bir diğer makalemizde Yağ yakan yiyecekler goz atabilirsiniz.
Yumurta
Yumurta protein acısından yuksektir, bu da onu doğal bir yağ yakıcı yapar. Protein sindirimi sırasında bolca enerji yakımına neden olur. Bu sayede hem uzun sure tok kalırsınız hemde enerji srf etmiş olursunuz. Diyette yumurta tuketiminde dikkat etmeniz gereken onemli bir nokta kolesterol değerlerinizdir. Bu değerler yuksekse yumurtayı diyetinizde dikkatli tuketin.
Cay
Ozellikle beyaz cay ve yeşil cay diyette altın değerindedir. Ayrıntılı faydalarını oğrenmek icin Beyaz Cay ile Zayıflama yazımıza goz atabilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandıran bu cayları gun icersinde 2 fincan tuketebilirsiniz. Diyette siyah cay tuketimini ise kısıtlayabilir ve bu caylara ağırlık verebilirsiniz.

doğal yağ yakıcılar

Hindistan Cevizi Yağı
Yağın diyette ne gibi bir katkısı olabilir diye duşunebilirsiniz ancak durum tam tersidir. Coğu yağ turu, 6-12 karbon zincirinden oluşan uzun zincirli trigliseritler veya LCT’lerdir. Ne kadar fazla karbon zinciri varsa, vucudun sindirimi o kadar zor olur. Sonuc olarak, vucut sıklıkla LCT yağlarını depolar. LCT’lerin aksine, hindistancevizi yağı, orta zincir trigliseridlerden veya vucuda cabucak parcalanan MCT’lerden oluşur. Bu MCT’ler, LCT’leri yakmanıza neden olurken enerji icin kolaylıkla emilir. Yağ yakmak icin yağ tuketmek aykırı gorunebilir. MCT’lerin kolesterol duzeylerinizi artıracağını varsayabilirsiniz, ancak Hindistan’daki Kerala Universitesi tarafından gercekleştirilen bir araştırmada, Hindistan cevizi yağı aslında “kotu” kolesterol duzeylerini duşurmuştur.
Biber
Acı biberler, kapsaisin icerir. Bir termojenik madde olan Kapsaisin, vucut sıcaklığını arttırarak metabolizmayı uyarır. Karabiber aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır, cunku icerdiği piperin de termojenik olarak calışır.
Lifli Gıdalar
Lifli gıdalar, kendinizi daha uzun sure tok hissetmenize yardımcı olur. Sindirimi hızlandırır ve aclığı azaltır. Bu doğrudan yağ yakmamasına rağmen aşırı yemek yeme olasılığını azaltarak kilo vermenize yardımcı olabilir. Her gun en az 25 gram lif tuketmeli veya diyetinizde 1,000 kalori başına 14 gram tuketmelisiniz. Yuksek lifli gıdalar enginar, esmer pirinc, incir, armut ve bademi icerir. Fasulye ayrıca yuksek oranda cozunur lif icerir. İştahı azaltmaya yardımcı olan insulin seviyelerini duşurebilirler.


En etkili yağ yakıcı doğal tarif

Bu icecek sadece yağ yakmıyor aynı zamanda soğuk algınlığından da sizleri koruyor. Cok amacı bu karışımın hemen malzemelerine bakalım:
Yarım limonun suyu
1 yemek kaşığı Chia tohumu
1 yemek kaşığı bal
2 su bardağı icme suyu
Karışım nasıl yapılır: Oncelikle chia tohumlarını 2 saat kadar suda bekletin. Suda bekleyince toprak rengini alacaktır. Daha sonra diğer malzemelerle birlikte robota koyun ve cevirin. Tum malzemeler birbirine karışacaktır. İşte bu kadar, yağ yakıcı icecek hazır!
Diğer Chia tohumu ve limonla gobek eritme yazımıza goz atabilirsiniz…