Bitkisel caylar hızlı zayıflama uzerinde onemli bir etkiye sahip. En cok bilinenler ise maydanoz cayı ile zayıflama , beyaz cay ile zayıflama, nane cayı ile zayıflama olarak gidiyor. Bugun mucize bitki olan nane ile gobek eritme uzerine etkisi hakkında da bilgi vereceğiz.
Nane Cayı ile Zayıflama

Nane cayı ozellikle ortadoğu kulturunde oldukca yaygındır. Son yıllarda nane cayı hakkında bilimsel araştırmla hızlandı. Bizde nanenin faydaları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabiliyoruz.


Nane cayı, sindirimin hızını ve verimliliğini arttırmak ve sağlıklı bağırsak hareketlerini geliştirmek icin safra akışını uyarır. Artan metabolizma hızı ile yağ yakımı cok daha kolay bir hale gelir. Nane cayını tek başına icemiyorsanız hazır halde satılan nane cayı ve diğer cayların karışımlarından almayı deneyin. Nane cayını diyet listelerinizin ozellikle akşamustu ara oğunune ekleyebilirsiniz. İştah kapatıcı ozelliği ile askşam yemeğinde fazla yemenizi engeller.
Ev Yapımı Doğal Zayıflama Cayı Tarifleri Tıklayın!

Nane cayının diyet sırasında kullanılmasının diğer nedeni ise stresi azaltan hormonları sağlamaya yardımcı olmalıdır.
En sağlıklı nane cayı aslında kurutulmuş naneden evde yapacağınız caydır. Ozellikle doğal ve kimyasallardan uzak olan kurutulmuş nane yaprsaklarını kullanabilirsiniz.
Ev Yapımı Nane Cayı

7-8 tane kurutulmuş nane yaprağı
1 cubuk tarcın
1 bucuk bardak kadar su
Mide rahatsılığı olup bu cayı tuketmek isteyenler icine 1 dilim kadar limon ilave edebilirler.
Bu cayı kışın sıcak yazında buz kupleri ile soğuk olarak icebilirler.
Zayıflama icin hazırladığını başka caylar varsa nane cayını bunların icine ilave edebilirsiniz.