Parineeti Chopra dunyaca unlu bir star, fakat onunda kilo aldığı donemler olmuş ustelik 40 bedenlerdeyken oldukca sağlıklı zayıflamış. Sizin icin Parineeti Chopra’nın zayıflama sırları ile 40 bedenden 34 bedene nasıl duşulur sorusunu araştırdık.
Parineeti Chopra, altı ayda duzgun bir beslenme programı ve duzenli egzersiz programları ile 40 bedenden 34 bedene kadar inmeyi başarmış. Yaz aylarının yaklaştığı bu gunlerde sizde bu program ile hızlı kilo verme konusunda başarılı olabilirsiniz. Kısa surede kilo verdiren bu programı kadınlar kulubu olarak size sunuyoruz.


40 Bedenden 34 Bedene Nasıl Duşulur?

Diyetin temeli
İlk iki hafta ağır diyet yerine hafif bir diyet programı uygulamayın,
Karbonhidrat acısından duşuk beslenme,
Gece gec saatlerde yemek yememe,
Porsiyonları duşurerek yemek yeme,
Parineeti Chopra’nın Ornek Bir Menusu
Sabah uyandığınızda birkac damla limon suyu ile 1 fincan ılık su
Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta , 1 dilim diyet ekmek, 1 fincan yağsız sut
Oğlen: Esmer pirinc pilavı ve salata
Oğle yemeğinden sonra: Yağsız yoğurt veya yeşil cay
Akşam sebzeleri: Sebze yemeği, 1 dilim diyet ekmek
Akşam sonrası: 1 fincan yağsız sut
Parineeti Chopra’nın Egzersiz Planı


Parineeti Chopra salon egzersizlerini sevmediği icin zayıflama sureci boyunca acık havada koşu,binicilik, yuzme sporlarını yapmış. Bu sporlar başlı başına oldukca etkili ve kalori yakımını hızlandıran sporlardır. Ayrıca vakit buldukca dans etmiş. Sizde bu sporları hergun yapamıyorsanız bir dans kursuna katılabilirsiniz. Kilo vermede yapılan fiziksel egzersizlerin yanı sıra zihin gucununde oldukca etkili olduğunu unutmayın. Size uygun olan bir meditasyon yonetmini de ekleyebilirsiniz.
Parineeti Chopra’nın yağ yakmaya yardımcı olacak bir ornek egzersiz planı.
Boyun donuşu – 1 set 10 tekrar (saat yonunde ve saat yonunun tersine)
Omuz donuşu – 1 set 10 tekrar (saat yonunde ve saat yonunun tersine)
Kol cevreleri – 1 set 10 tekrar (saat yonunde ve saat yonunun tersine)
Bilek donuşu – 1 set 10 tekrar (saat yonunde ve saat yonunun tersine)
Nokta koşu – 5 dakika
Yan lunges – 10 set 2 set (sağ ve sol)
Ayak bileği donuşu – 1 set 10 tekrar (saat yonunde ve saat yonunun tersine)
Ayakta durma – 1 set 10 tekrar (sağ ve sol)
Atlama krikoları – 10 tekrardan oluşan 3 set
Burpees – 10 setlik 2 set
İleri lunges – 10 setlik 1 set
Patlayıcı ileri lunges – 10 setlik 1 set
Tam oturmuş – 10 setlik 1 set
Crunches – 10 setlik 1 set
Tricep dips – 5 setlik 1 set
Pushups – 5 reps 2 setleri
Kilo Vermeye Karar Verdiğinizde


Zihninizi hazırlayın Kilo vermeye zihninizi hazırlayın. Neden kilo vermeniz gerektiği ve nasıl bir yol izleneceğine siz karar verin. Kilo vermeye odaklanın. Sizi motive edecek yontemler geliştrin. Bu herkesin kendisine gore belirleyeceği bir yontemdir.
Hedeflerinizi belirleyin Kilo vermek istiyorsanız, kendinize uygulanabilir ve gercekci hedefler belirlemeniz oldukca onemlidir. Vucudunuzun bilincinde olarak hedefler koyun. 1 ayda 15 kilo verme hedefi oldukca zor olacaktır. Bu kiloyu verseniz muhtemelen sağlıklı olmayacağı icin hızlı bir şekilde fazlasıyla geri alabilirsiniz.
Harekete Gecin Kilo vermeyi hedef olarak belirlediniz ancak hemen başlayın. Geciktirilen kararlar genelde uygulanmaz. Kendinize uygun bir diyet programı secebilir ve spor salonuna kayıt yaptırmaktan başlayabilirsiniz.
Sosyal Destek Oluşturun Egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslemeye başladıktan sonra, sağlıklı yaşam tarzınızı surdurmenizde bazı arkadaşlarınız engel olabilir. Sizin kilo fazlalığınızın olmadığını kendinizi yorduğunuzu soyleyenler mutlaka olacaktır. Ama bu diyete siz karar verdiniz. Onlara bu durumu anlatın ve size destek olmalarını sağlayın.
İstikrarlı Olun Sağlıklı zayıflamanın uzun zaman aldığını unutmayın. Kiloları bir haftada almadığınız gibi bir haftada vermenizde mumkun değildir. Vucudunuzdaki değişimleri izleyin ve vazgecmeyin. Diyetinizde arada kendinize izin verin.
Parineeti Chopra’nın Diyetinin Puf Noktaları
Metabolizmayı hızlandırmak icin uyguladığı yontem olan 2 cay kaşığı keten tohumunu 1 bardak su ile kaynatıp ılık hale gelince icebilirsiniz.
Yulaf, ıspanak, brokoli, zencefil, havuc, , turp yeşillikleri, cok yağlı un, cok az yağlı biskuvi ve kabuklu meyveler gibi diyet lifinizi diyetinize ekleyin.
Ketcap, barbeku sosu, biber sosu, mayonez ve tatlı biber sosları gibi ceşnileri atlayın.
Badem, balık yağı, balık, avokado, ceviz, kabak fıstığı, zeytinyağı, pirinc kepeği yağı ve az miktarda tereyağı gibi sağlıklı yağları ekleyin.
Her gun en az 3 litre su icin.
Unutulmaması gereken bi notumuz daha var. Herkesin vucut tipi farklı olduğu icin Parineeti Chopra’da işe yarayan taktiklerin hepsi sizde aynı etkiyi gostermeyebilir. Sizde diyet ve ezgersiz programlarını uzmanların goruşu ile kendinize uyarlayabilirsiniz.