Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu, mezopeelingin, yüz gençleştirmede en etkili yöntemlerden biri olduğunu söyledi. Uzm. Dr. Yüksel Oltulu mezopeeling hakkında bilgilendirdi. Dr. Oltulu, "Mezopeeling, yüz gençleştirmede en etkili yöntemlerden biridir.

Genellikle A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hiyaluronik asit gibi dolgu maddeleri özel bir karışım haline getirilerek derinin alt tabakalarına enjekte edilir. Mikropunktur yöntemiyle, çok ince uçlu iğnelerle, 10 dakikalık bir işlemdir. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir.

Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması lifting etkisi oluşturmasıdır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır.

Mezopeelde ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar" dedi.

Dr. Yüksel Oltulu mezapeelingin yararıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kolajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte bir tonus artışı, sıkılaşma, gerginlik, krem kullanımını ortadan kaldıracak kadar nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir.

Böylece daha fazla kolajen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir. Mezolift; botoks ve /veya dolgu ile kombine edilerek çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir."
Tedavinin nerelere uygulanacağından bahseden Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, "Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ile dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir. Mezapeeling işleminde yaklaşık 20 dk. sürer ve işlem mikroenjektörler ile yapılır.
Mezapeeling işlemi son derece ağrısızdır ve uygulama sonrası herhangi bir kısıtlama olmaksızın normal yaşama dönersiniz. Gerektiğinde uyuşturucu kremler ve buz uygulamaları ile hasta konforu daha üst düzeye çıkarılmaktadır" şeklinde konuştu.

En Güncel Kadın Haberleri