Bir web sitesi kurmak için kendinize sormanız gereken ile soru NEDEN ? olmalıdır.


Çünkü kurduğunuz bu web site ile önce ne yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Para kazanmak mı istiyorsunuz? Yoksa sadece bir hobi mi? Eğer para kazanmak istiyorsanız kurduğunuz sitenin bir amacı olmalı. Ben size bu siteden nasıl para kazanabileceğinizden bahsetmek istiyorum.


Google gibi arama motorlarından web sitenize günlük binlerce kişi gelebilir fakat bu neye yarayacak? Yani size ne faydası olacak. Bir web site kurmadan önce bunu iyi saptamak lazım.


Büyük web siteleri genelde reklamlardan kazanç elde ederler. Fakat reklam geliri elde etmek için yüksek trafiğe sahip bir siteniz olması gerekir. Tabiki bu zamanla olacak bir iş fakat para kazanmak için böyle bir site kurmanıza gerek yok.


Sitenizde affiliate marketing (satış ortaklığı) sistemini uygulayıp, günde 2 saat çalışarak, bir kaç haftalık çalışma sonucunda aylık 500-600 TL kazanabilirsiniz.


Bir web site kurmaya başlamadan önce seçtiğiniz konu çok önemlidir. Öncelikle şunu kesin olarak bilmelisiniz ki sitenizde veya bloğunuzda her telden bir şeyler yazamazsınız. Bloğunuzun belirli bir kategorisi olmalı. Örneğin moda üzerine bir blog açtıysanız bu blogta modadan farklı her telden birşeyler yazarsanız siteniz moda bloğu olmaktan çıkar. Bu konu uzar gider o yüzden fazla değinmeyeceğim.

Websitesi kur için tıklayın ve sizde kendi web sitenizi kurun