Dunyanın en cok kullanılan sosyal ağlarından Twitter, onumuzdeki hafta 300 kişiyi işten cıkartacak. Gunumuzde kullanılan en yaşlı sosyal ağlardan biri olan Twitter, uzun sure en fazla kullanılan sosyal ağlar arasında yer alsa da artık yeni neslin icerik tuketim alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte Twitter eskisi kadar populer bir sosyal ağ değil.
Gectiğimiz gunlerde Disney, Salesforce ve Microsoft gibi şirketlerin Twitter'ı satın alma girişiminde bulunacağına yonelik haberler gelirken şirketlerin bu girişimden vazgectiği soylenmiş; ardından Cin'in cakma Twitter'ı olarak bilinen Weibo'nun hisse değerleri Twitter'ı geride bırakmıştı.
Tum bu durumlardan etkilenen Twitter, şimdi de kuculmeye hazırlanıyor. Bloomberg tarafından yayınlanan rapora gore Twitter bu hafta 300 calışanını daha işten cıkararak toplamda %8 kuculmeye gitmiş olacak.
Twitter icin hic umut yok mu?

Artık Twitter aktif kullanılan sosyal ağlar arasında zirvede gorulmese de genellikle fikirlerini belirtmek icin insanlar Twitter'ı tercih ediyor ancak eğlence iceriklerini Instagram ve Snapchat gibi ağlardan tuketiyor. Bu durumu goze aldığımızde ve CEO Jack Dorsey'nin Twitter'ın bir haber platformu haline geldiğini belirten acıklamasıyla Twitter'ın sosyal haber ağı kimliğine burunerek kotu gidişatını durduracağı tahmin ediliyor.
Twitter'ın ilerleyen donemlerde nasıl bir hal alacağını ve şirkette genel değişikliklerin olup olmayacağını ise hep birlikte goreceğiz.