Sosyal medyada binlerce dolar paralar kazanmak ister misiniz? Cin'de bu sektor icin universite bolumu acıldı. Teknoloji ve toplum geliştikce bazı meslekler oluyor ve yerlerine yenileri cıkıyor. Son birkac senedir iyiden iyiye populerliğini artıran sosyal medya da normal olarak kendi unlulerini yaratmaya başladı. Sayıları kısmen az olsa da bircok potansiyel kişinin yetiştiği sosyal medya, ulkemiz dahil bircok ulkede sahiplenilmeye başlandı. Kısa sure once İŞKUR’un YouTube gibi platformlar icin seminerler vereceğini duyurmuştuk.
Milyarlarca insanın yaşadığı Cin’de ise durum biraz daha gelişmiş durumda. Ulkede sosyal medya unlusu olmak icin universite bolumleri bulunuyor.

Yalnızca YouTube değil, ister Twitter ister Instagram yıldızı olun, burada tum sosyal medyaya hitap edebilmek icin eğitim alıyorsunuz. Şangay yakınlarındaki Yiwu Sanayi ve Ticaret Lisesi’nde başlayan eğitim, universitelerle devam ediyor.
Cin’de yalnızca telefon kullanan 700 milyondan fazla insan bulunuyor. Teknolojiye erişim sıkıntısı cekmeyen Cin, sosyal medyaya cıkacak insanları eğiterek daha bilgili insanların insanlara ulaşmasını sağlıyor.

Ulkemizde en buyuk kişisel YouTube kanalı Enes Batur’un 4.150.000’den fazla abonesi bulunuyor. Bu abone sayısı ulkemiz icin cok yuksek bir rakam olsa da Cin icin normal bir rakam olarak gozukuyor. Cin’de sosyal medyanın en unlu isimlerinden birisi olan Papi Jiang’ın birden fazla platformda 44 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Cin’de yalnızca YouTube sayfası olmadığı icin bizim bilmediğimiz farklı sosyal medya hesapları da var. Cin'de başarılı internet unlulerinin yıllık 46 milyon dolara kadar para kazandığı duşunuluyor.

Sosyal medya hesaplarının bol abone sayılarının olması dışında reklam ve bağış da alan Cin’li sosyal medya unluleri, geleceğin mesleğine tum hızlarıyla hazırlanıyorlar.
Kaynak : http://mashable.com/2017/06/20/wanghong-china-social-media-star/#drvELac0PqqR