Motion-Eye kamerası, HDR ekranı, Super yavaş cekim ve tamamen yeni 3D Oluşturucu ozellikleri ile cığır acan Sony Xperia XZ1
Premium tasarımı ile surukleyici eğlenceyi sunmak uzere Sony inovasyon ve ses teknolojilerinden yararlanan Sony Xperia XZ1, insan gozunun yeteneklerinin otesine gecen detayları yakalayan en son teknoloji Motion Eye™ kamerası ve 3D Oluşturucu ozelliği ile geliyor. Sony Xperia XZ1 bununla birlikte HDR ekran da dahil olmak uzere, ekranda muhteşem goruntuler icin sınıfının lideri goruntu teknolojileri ve Yuksek Cozunurluklu Ses ile premium dinleme deneyimini de icinde barındırıyor.
Sony’nin mobil yaratıcılıkta cığır acan, 3D objelerin hızlı ve kolay bir şekilde taranmasını sağlayan eşsiz yenilikci algoritması 3D Oluşturucu, yepyeni ve yaratıcı olasılıklar dunyasının kapılarını aralıyor. Bir akıllı telefonda ilk defa, kafa tarama, yuz tarama, yiyecek tarama ve serbest form tarama olmak uzere dort tarama modundan birini kullanarak sadece bir dakikanın altında objelerin yuksek kaliteli 3D tarıyor. 3D Oluşturucu, nesneleri 3D kaydetmenizi, goruntulemenizi ve duzenlemenizi de sağlıyor.
Sony Xperia XZ1, nefes kesici Super yavaş cekim video oynatma imkÂnı sunan saniyede 960 kare[i] video kayıt ile gunluk yaşamınızdan keyif verici anlardan ilginc videolar yaratmanızı sağlıyor. Ayrıca, 19 MP arka kamera yeni Ongorulebilir Yakalama fonksiyonu ile hep bir adım onden giderek aksiyon hatta sadece bir gulumseme tespit ettiğinde dahi siz daha deklanşore basmadan otomatik olarak goruntuleri arabelleğe almaya başlıyor. Dolayısıyla, kacırmış olduğunuz anı, dort cekim arasından secme imkÂnı sunuyor. Premium kamera deneyimini ise 1/3 inc sensoru ve her ışıkta olağanustu selfie’ler elde edebilmenizi sağlayacak bir ekran flaşına da sahip, birinci sınıf 13 megapiksel on kamera tamamlıyor.
Sony Xperia XZ1, suya ve toza dayanıklılığı ve Corning® Gorilla® Glass 5 cam ile guclendirilmiş ekranı sayesinde sağlamlığını guvence altına alıyor. Kişisel dokunuşunuz ile aktif hale gelen entegre parmak izi sensoru, sizi sezgisel olarak tanıyarak eşsiz ve yuksek guvence sunuyor. Sony Xperia XZ1 eğlenirken modern bir yaşam tarzının tadını cıkarmanızı sağlayan performans icin gucunu 4.5G bağlantıda 1 Gbps’e varan hıza sahip en son Qualcomm® Snapdragon™ 835 işlemciden alıyor.
Premium tasarım, Ay Mavisi, Sıcak Gumuş ve Klasik Siyah olmak uzere, her biri doğanın armağanı tonlardan esinlenen uc yeni renk ile geliyor.
Pil Bakımı ve Qnovo Adaptive şarj, pilinizin omrunu uzatırken sağlığını da korumanıza yardımcı oluyor. Normalden daha fazla kullanım yaptığımız gunlerde, Smart Stamina ozelliği normal telefon kullanımınızı kontrol ederek mevcut şarjınızın daha ne kadar dayanabileceğini tahmin ediyor.
Sony Xperia XZ1, bugun perakende satış noktalarında, 16 Ekim itibariyle Vodafone ve cok yakında Turk Telekom bayilerinde sizleri bekliyor.