Samsung Galaxy Note 8'in ustun bağlanma, grafik ve 360 video kalitesinin ardında Qualcomm Snapdragon 835 mobil platformu var

Samsung Galaxy Note 8'in ustun bağlanma, grafik ve 360 video kalitesinin ardında Qualcomm Snapdragon 835 mobil platformu var
Biyometrik guvenlik, grafikler, multimedya ve ultra hızlı Gigabit LTE gibi yeni ozellikler ile gelişmiş deneyimler sunup sınıfının en iyi performansını ve verimliliğini kullanıcılara sunuyor
Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) iştiraki olan Qualcomm Technologies Inc., ust duzey mobil platformunun Samsung'un secilmiş bolgeler icin satışa sunduğu en gelişmiş akıllı telefonu Samsung Galaxy Note8'in gucune guc kattığını duyurdu. Samsung Galaxy Note8,10 nm FinFET teknolojisi kullanılarak uretilen ilk ticari SoC'lardan (System on a Chip) olan Qualcomm® Snapdragon™ 835 Mobile Platform ile guclendirildi. SoC, Gigabit LTE hızlarını destekleyen Snapdragon X16 LTE modemini entegre hale getirirken ayrıca Adreno 530 ile karşılaştırıldığında yuzde 25 daha fazla grafik sahneleme sağlayan yeni nesil Qualcomm® Adreno™ 540 GPU ile kullanıcıların kendilerini o dunyanın icinde hissedecekleri 360 derecelik bir gorsel deneyim yaşama imkÂnı veriyor. Snapdragon 835, Galaxy Note8 ile deneyimlenebilecek Qualcomm Mobil Guvenlik platformu ile biyometrik ve cihaz onaylama icin guclendirilmiş guvenlik ozelliklerini de kullanıcılarına sunuyor.
Qualcomm Technologies, Inc. Mobil Bolumu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Muduru Alex Katouzian konuyla ilgili olarak “Samsung ile uzun surelerdir olan iş birliğimizin bir sonucu olan Samsung Galaxy Note8, kullanıcılara var olan en gelişmiş mobil deneyimi sunmayı amaclıyor. Ustun biyometrik guvenlik, Gigabit LTE hızları, kullanıcılara kendilerini farklı dunyalarda hissedecekleri surukleyici multimedya, harika fotoğraf ve guclu işlem performansı gibi ozelliklere sahip Samsung Galaxy Note8, Snapdragon 835 Mobil Platform ile guclendirilip gunumuzde var olan tum mobil deneyimleri desteklemek icin tasarlandı.” dedi.
Snapdragon X16 LTE modemin tamamen entegre olduğu Snapdragon 835 Mobil Platform 150 Mbps'ye ulaşan yukleme hızları ve yuksek hızlı Gigabit LTE'ye olanak verirken bir onceki nesle gore de gozle gorulur bir gelişme sağlıyor. Galaxy Note8 taşıyıcı dağıtımı icin uyarlanabilir anten ayarlama teknolojisi Qualcomm Signal Boost ozelliği ile hem ic hem de dış mekanlarda kesilmeyen bir ses ve veri deneyimi icin tasarlandı. Gelişmiş on uc Radyo Frekansı (RF) Qualcomm Technologies'in zarf detektoru, aralık ayarlayıcı, geniş ses dalgaları (BAW) filtreleri, aspirator, duşuk ses yukselticileri, direnc ayarlayıcı ve farklı alış modulleri ile Galaxy Note8'in sinyal performansını, guc verimliliğini ve termal performansını artırıyor.
Galaxy Note8 ayrıca Qualcomm Spectra 180 ISP'nin ikili 14 bit goruntu sinyal işleme mekanizması ile uyum halinde calışan dahili Qualcomm Hexagon DSP'nin sağladığı teknolojiyi kullanarak Galaxy Note8'in iyileştirilmiş goruntuleme deneyimini hızlandırıyor. Fotoğraf ve video duşkunlerinin ozellikle keyfini cıkaracağı anında HDR fotoğraf cekme ve zzHDR goruntu sensorleri ile sağlanan HDR video kayıt ozelliği Qualcomm Technologies'in duşuk guclu HVX teknolojisi ile destekleniyor. Galaxy Note8 bunların dışında yuksek cozunurluklu cift kamera sistemi ile Galaxy Note8'in geniş bir mesafe aralığında yuksek kalite video kayıt eden iki kamerası arasında puruzsuz yakınlaştırma deneyimini harika bir netlik ile sunuyor.
Qualcomm Aqstic™ ses kod cozucusu (WCD9341) ve Qualcomm® aptX™ HD'nin dahil edilmesiyle Samsung Galaxy Note8'in ses performansı onceki nesillere gore gozle gorulur şekilde geliştirildi. Endustrinin lideri yeni nesil 40nm ses kod cozucusu WCD9341 Hi-Fi ses kalitesini 130db dinamik aralıkta 384kHz/32bit ve -109db'de THD+N yuksek kalite kulaklık cıkışından sunuyor. apX HD 24 bit ses kalitesini ise kablosuz Bluetooth bağlantısı ile ulaştırıyor. Ayrıca 24 bit ses girişini kabul edip 24 bit ses cozunurluğunu ekstra iki bit barındıran dort adet alt-bant işleme ile sağlıyor.
Samsung Electronics Ar-Ge, donanım bolumu başı ve başkan yardımcısı TM Roh “Qualcomm Technologies ile olan uzun iş birliğimizi surdurduğumuz icin heyecanlıyız ve Samsung Galaxy Note8'i guclendiren Snapdragon 835 mobil platformunu sectiğimiz icin mutluyuz. Bu sayede muşterilerimize kapsayıcı bağlanabilirlik, guvenlik, goruntuleme, sanal gerceklik ve makine oğrenimi gibi gelişmiş mobil deneyimleri sunabiliyoruz.” dedi.
​Samsung Galaxy Note8 Ozellikleri