​Samsung, yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy Note8'i tanıttı
Yeni Samsung Galaxy Note8, Sonsuz Ekran, daha akıllı S Pen ve optik goruntu sabitleyiciye sahip Cift Kamera ozellikleriyle iş hayatında ve gunluk yaşamda buyuk işler yapmanız icin tasarlandı.
Samsung Electronics, buyuk işler yapmayı isteyenler icin Note serisinde yeni bir aşama olan Galaxy Note8’i tanıttı. Yeni Galaxy Note8 ile kullanıcılar daha buyuk Sonsuz Ekranı tek elle rahatlıkla kavrarken, gelişmiş ozelliklere sahip akıllı kalem S Pen sayesinde daha kişisel iletişim kurabiliyor ve Samsung’un şimdiye kadarki en iyi akıllı telefon kamerası ile muhteşem goruntuler yakalayabiliyor. Galaxy Note8, teknolojiyi yakalamak ve hayatı yonetmek isteyen kullanıcılar icin tasarlandı.
“Note hayran kitlesinin hic azalmayan tutkusunu takdir ediyoruz. Bize her zaman ilham kaynağı oldular ve yeni Note’u onlar icin tasarladık” diyen Samsung Electronics Mobil İletişim Birimi Başkanı DJ Koh, sozlerini şoyle surdurdu: “Galaxy Note8’in Sonsuz Ekran, geliştirilmiş S Pen ve guclu Cift Kamera ozellikleri sayesinde kullanıcılar mumkun olduğunu asla duşunmedikleri işleri artık yapabilecekler.”
Samsung, Note serisini ilk kez 2011 yılında tanıttı. O zamandan bu yana kendine ozgu geniş ekranının ve sahip olduğu akıllı kalemi S Pen’in cekiciliği sayesinde Note serisinin hayran kitlesi her gecen gun buyudu. Samsung pazar araştırmasına gore Note kullanıcılarının %85’i, Note’larını gostermekten gurur duyuyor ve arkadaşlarına tavsiye ediyor, %75’i ise kullandıkları en iyi telefon olduğunu soyluyor.
Sonsuz Ekranın keyfini cıkarın ve daha fazlasını yapın
Galaxy Note8, şimdiye kadarki en buyuk Note ekranına sahip olmasına rağmen ince govdesi sayesinde tek elle kolay tutuş imkanı sunuyor. 6.3 inc buyukluğunde Quad HD+ Super AMOLED Sonsuz Ekranı ile fazla kaydırma yapmadan daha fazlasını gorebiliyorsunuz. Galaxy Note8, video izlemek, okumak ve cizim yapmak icin daha fazla alan sağlıyor ve bu da Galaxy Note8’i şimdiye kadarki en hunerli telefon yapıyor.
Note kullanıcıları uzun zamandır Coklu Ekran ozelliği sayesinde birkac işi bir arada yapabiliyordu. Galaxy Note8 ile gelen yeni App Pair uygulamasıyla Edge panel icin istediğiniz uygulamalar arasında eşleştirme yapabiliyor ve iki uygulamayı aynı anda kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Boylece arkadaşlarınızla mesajlaşırken video izleyebilir ya da numaralarınız ve ajandanız onunuzde acıkken video konferans goruşmesi başlatabilirsiniz.
S Pen ile yeni bir iletişim donemi
Note'u tanımlayan ozelliklerden biri her zaman S Pen oldu. Galaxy Note8’in yeni geliştirilmiş akıllı kalemi S Pen yazı yazma, cizim yapma ve telefonla yapılan tum etkileşimlerde tamamen yeni bir yol acıyor. Daha ince uc ve artırılmış basınc hassasiyetine sahip yeni S Pen, kullanıcıların kendilerini başka kalemlerin veya akıllı telefonların yapamayacağı ozgunlukte ifade edebilmelerini sağlıyor.
Yazılı iletişimin yetersiz kaldığı durumlarda Live Message ile benzersiz kişiliğinizi ortaya koyabiliyor ve anlamlı hikayeler yaratabiliyorsunuz. Yeni Galaxy Note8 ile metinlerinize hareket katabiliyor, GIF (AGIF) icerikleri destekleyen platformlar icin cizimler yapabiliyorsunuz. S Pen ile tamamen yeni bir bicimde canlı ve duygusal bir etkileşime gecerek, mesajlarınıza hayat verin.
Her Zaman Acık Ekran (AOD) ozelliği sayesinde Galaxy kullanıcıları telefonlarının kilidini acmadan da bildirimlerini gorebiliyor. Galaxy Note8 ile bu ozellik daha da gucleniyor. Ekran kilidi kapalıyken S Pen’i cıkarır cıkarmaz 100 sayfaya kadar not almaya başlayabilir, ekran kilidini acmadan notlarınıza ekleme yapabilir ve notlarınız icinde değişiklik yapabilirsiniz.
Yurtdışı seyahatlerinizde veya bir web sitesinde yabancı dilde bir metinle karşılaştığınızda, geliştirilmiş S Pen’in ceviri ozelliği, yalnızca uzerine tutulan kelimeleri değil aynı zamanda cumlelerin tumunu 71 dile kadar hızlı bir şekilde cevirir, birimleri ve yabancı para birimlerini anında donuşturebiliyor.
Galaxy Note8’in sınıfının en iyisi kamerasıyla daha iyi fotoğraflar
Telefon alırken kullanıcıların dikkat ettiği ozelliklerden biri de kamera. Akıllı telefonlarda standartları belirleyen Samsung, Galaxy Note8 ile akıllı telefonlarda şimdiye kadar kullanılan en guclu kamerayı sunuyor.
Galaxy Note8, arka yuzunde Optik Goruntu Sabitleme ozelliği ve geniş acı ile telefoto lenslere sahip iki adet 12MP kamera ile donatıldı. İster yeni bir şehir keşfediyor, isterse arka bahcenizde geziyor olun, Optik Goruntu Sabitleme ozelliği sayesinde artık daha net goruntuler cekebileceksiniz.
Gelişmiş fotoğraf deneyimi icin, Galaxy Note8, Canlı Odak ozelliğiyle de alan derinliğini kontrol etmenize ve on izleme modunda veya fotoğrafı cektikten sonra arka planı bulanıklaştırabilmenize imkan tanıyor. İkili Cekim modu ile arka yuzdeki iki kamera da aynı anda fotoğraf ceker ve telefoto lenslerin cektiği yakın plan goruntu ile tum arka planı alan geniş acı lenslerden gelen goruntuden oluşan iki fotoğrafı da kaydetmenizi sağlar.
Hızlı Otomatik Odaklı Dual Piksel sensor ile gelen geniş acı lensler loş ışıkta bile daha keskin ve net cekimler yapmanızı sağlar. Galaxy Note8’in on yuzunde ayrıca, net selfie’ler ve goruntulu sohbetler icin endustri lideri Akıllı Otomatik Odak ozellikli 8MP on kamera bulunuyor.
Galaxy Dolusu Ozellikler ve Servisler
Galaxy Note8, mobil deneyimi yeniden tanımlayan, benzersiz ozellikler ve yetenekleri bir araya toplayan Galaxy tecrubesiyle geliştirildi.

Suya ve Toza Dayanıklılık: Samsung ilk su gecirmez Galaxy cihazını dort yıl once tanıttı. Artık, suya ve toza dayanıklı(IP68[3]) Galaxy Note8 ve akıllı kalem S Pen’i istediğiniz her yere goturebilirsiniz. Ekran ıslak olduğunda bile kalemi kullanarak ekrana yazabilirsiniz. Kablosuz Hızlı Şarj: Samsung, kablosuz şarj ozelliğine sahip ilk Galaxy cihazını bundan iki yıl once piyasaya sundu. Şimdiye kadar sunulan en gelişmiş kablosuz şarj ozelliklerini destekleyen Galaxy Note8 ile kablo ve giriş karmaşasında boğulmadan hızlı ve elverişli şarj[4] imkanını elde edebileceksiniz. Guvenlik: Galaxy Note8, goz ve parmak izi taramasının da icinde olduğu farklı biyometrik kimlik doğrulama secenekleri sunar. Samsung Knox[5], hem donanım hem de yazılımda savunma sınıfı guvenlik sağlar ve Secure Folder’da kişisel ve mesleki verilerinizi birbirinden ayrı depolar. Guclu Performans: 6GB RAM, 10nm işlemci ve 256GB'a kadar arttırılabilir bellek ile internette gezinmek, telefonunuzdan yayın yapmak, oyun oynamak ve coklu gorevleri yerine getirmek icin ihtiyac duyduğunuz guce sahipsiniz. İnovatif Mobil Deneyim: Samsung DeX, telefonunuzun desteklediği bir masaustu deneyimi sunar. Dosyalarınızı cihazınızda tutabilir, hareket halindeyken işinizi yonetebilir ve daha da buyuk bir ekrana ihtiyacınız olduğunda Samsung DeX'i kullanabilirsiniz. Ayrıca Galaxy Note8 ile gelen Bixby[6], telefonunuzu daha akıllı kullabilmenizi sağlar. Oğrenir, zamanla gelişir ve daha fazlasını yapabilmeniz icin size yardımcı olur. İş icin Mobil Performans, Uretkenlik ve Guvenlik
Galaxy Note8, bircok sektorde performansı, uretkenliği ve guvenliği artıran, işleri kolaylaştıran gelişmiş ozelliklerle iş inovasyonunu bir sonraki aşamaya taşıyor:
İş icin Geliştirilmiş S Pen: S Pen, diğer akıllı telefonların yapamadığını yapar; profesyonellerin kapalı ekranda not almasını, belgelere ve fotoğraflara ek acıklamalar iliştirmesini sağlar. Temassız Kimlik Doğrulama: Galaxy Note8, profesyoneller icin iris taraması sunar. Boylece, dokunup ekranı kaydırarak veya parmak izi okutarak kilit acamama durumları olabilen sağlık, inşaat veya kamu guvenliği gibi sektorlerden calışanların işini kolaylaştırır. Geliştirilmiş DeX Ozellikleri: Galaxy Note8, sahada, ofiste veya evde, basit mobil deneyimlerini kusursuz şekilde masaustune taşımak isteyenler icin Samsung DeX'i destekler. Surdurduğumuz Guvenlik Taahhudumuz
Samsung, pil guvenliği konusunda sektore liderlik etme kararlılığını surdurmeye devam ediyor. Galaxy Note8'in pili, endustrideki en titiz protokol olan Samsung 8 Aşamalı Pil Guvenlik Kontrolu'nden gecti.
UL International Başkanı Sajeev Jesudas, konuyla ilgili olarak, “Bilimsel olarak, akıllı telefon kalitesi ve guvenlik değerlendirmesi konularında kayda değer bir ilerleme sağlamak icin Samsung ile yakından calışıyoruz. Galaxy Note8, titizlikle yuruttuğumuz bir dizi cihaz ve pil guvenliği uyumluluk test protokollerini başarıyla tamamladı. Samsung ile stratejik ilişkimizi surdurmeyi ve tum tuketiciler icin cihaz guvenliğinin sağlanmasına katkı sunmaya devam etmeyi hedefliyoruz” acıklamasında bulundu.