Akıllı telefonların tasarımı ve uretiminde de uc boyutlu yazılımların imzası var
Microsoft Devices Group’un Akıllı Telefonlar ekibi, global geliştirme ve uretim sureclerini sadeleştirme, iş birliğini artırma ve fikri mulkiyetlerini korumaya ihtiyac duyarken, bu ihtiyaclarının adresini uc boyutlu teknolojilerde buldu.
Microsoft Devices Group Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu, tasarım inovasyonu icin ‘HTBody’ cozumunu ve cok disiplinli işbirliği icin ‘Smarter, Faster, Lighter’ endustriyel cozum deneyimlerini tercih etti.
Microsoft Devices Group’daki (Microsoft Cihazlar Grubu) Akıllı Telefonlar ekibi şirketin Lumia akıllı telefonlar, Nokia telefonlar ve telefon aksesuarlarını iceren cihazlar stratejisinden sorumlu. Microsoft, 3DEXPERIENCE platformu ile guvenli bir ortamda işbirliği ve etkileşim icinde calışma, uretime hazır tasarımları ilk seferinde doğru olarak uretme, geliştirme dongusu surelerini duşurme, uretim hazırlama suresiyle maliyetlerde ise duşuş gibi faydalar elde ediyor.
Microsoft’un uc boyutlu yazılımlarla hikayesi 2014 yılında başlamıştı. 2014 yılında Microsoft Cihazlar Grubu uzerinde kurumsal ve sureclerle bağlantılı etkileri olan devrim niteliğinde kararlar alındı. Grup, global olcekte urun geliştirme tarzını sadeleştirme ve fikir paylaşımını kolaylaştırarak farklı ulkelerdeki tasarım yeteneklerinden faydalanmak istiyordu. Yazılımları muhafaza etmek ve guncelleştirmek icin cok yuksek bir toplam sahip olma maliyetiyle sonuclanan buyuk olcude ozelleştirilmiş ucuncu şahıs uygulamaları kullanmaktaydı. Bu nedenle urun geliştirme dongusu surelerini ve veri kalitesini geliştirmek, tum paydaşlara doğru urun bilgilerine erişim olanağı sağlamak ve Ar-Ge ve uretim tesislerimizin verimliliğini artırmak icin dunyanın her yerindeki geliştirme tesislerinde tesisatlarımızı standartlaştırmayı hedefliyordu.
Grup, urun geliştirme surecini sadeleştirmek icin Dassault Systèmes’ 3DEXPERIENCE platformunu, HTBody cozumunu ve Smarter, Faster, Lighter Yuksek Teknolojili endustriyel cozum deneyimlerini benimsedi. Microsost Cihazlar Grubu’na gore; herhangi bir mobil telefonun başarısı, urunun gorunuşu ve muşterinin urunu keşfettiği an verdiği his ile başlıyor. HT body ile tasarımcılar, telefon kasalarını tasarlarken daha fazla fikir sahibi olmak ve en iyi fikirlerini one cıkarmak icin kullanabileceği sağlam bir cozume sahip oldu. Bu cozum, mutluluk veren ve guzel gorunen urunlere onculuk eden yenilikciliği destekliyor.
Microsoft Cihazlar Grubu ayrıca, mekanik, elektronik ve uretim uzmanlarından oluşan cok disiplinli bir ekibin 3DEXPERIENCE platformunda urun geliştirme uzerinde işbirliğinde bulunmasını sağlamak icin Dassault Systèmes’in Yuksek Teknolojili endustriyel cozum deneyimi Smarter, Faster, Lighter'ı da kullanıyor.