Unlu muzisyen Kanye West’in Apple Music, Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olacak bir muzik servisi kurmaya hazırlandığı iddia edildi.

Gectiğimiz donemde muzikleri CD formatında sunmasıyla en kaliteli cevrimici muzik aktarımını yapan abonelik usulu calışan Tidal ile ortak proje yoneterek Tidal’a milyonlarca abone kazandıran Kanye West, kendisine vaat edilen odemeyi alamamasıyla birlikte Tidal ile ilişkisini sonlandırmıştı.
Bu sure icinde Jay Z’nin sahibi olduğu Tidal’dan fazlasıyla etkilenen West’in kendine ozel bir muzik servisi kurup kurmayacağı tartışılırken Kanye West’in “Yeezy Sound” adını taşıyan bir marka icin ticari hak başvurusunda bulunduğu ortaya cıktı.
Unlu şarkıcı yaptığı ticari marka hakkı başvurusunda platformun internet aracılığıyla ses, muzik, video ve diğer multimedya iceirklerinin aktarımının gercekleştirileceğini belirterek kısaca cevrimici yeni bir muzik platformunu işaret ediyor.
Ayrıca West, bu urununu rakiplerinin onune gecirebilecek farklı ozellikler de eklemeyi hayal ediyor. Yapılan marka başvurusunda bu muzik uygulamasının icinde ceşitli cevrimici sohbet odalarının ve elektronik banner’ların da olacağı belirtiliyor.
Bakalım Tidal’in milyonlarca abone kazanmasında etkili olan Kanye West, Yeezy Sound isimli markasını hayata gecirerek yeni bir muzik platformunun adımlarını atacak mı?