Günümüzde neredeyse facebook kullanmayan kullanıcı kalmamıştır. Facebook 'a girmek artık bir refleks haline gelmiş, bir anda kendimizi resimler ve videoların arasında dolaşırken buluyoruz. Çoğu zaman beğendiğimiz videoları paylaşarak daha sonra izlemek için bir nevi yedekleme yapsakta arşiv yapmak isteyenler için bu yazımızı okumalarını şiddetle tavsiye ederiz.Geçen seneye oranla Facebook kullanan insanların video paylaşım oranı %76 artarken günde ortalama 100 milyon video yükleniyor. Ayrıca günde ortalama 1 milyar video izlenirken bunun %65’i mobil cihazlardan gerçekleştiriliyor.
Peki bu videolardan birisini çok beğendiğinizi ve kaydetmek istediğinizi varsayalım. Bu işlem nasıl oluyor? Bilmeyenler için Facebook video indirme işlemini konu aldığımız içeriğimizle bu işlemin bu kadar kolay olduğunu gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.
Facebook’tan video indirmek istiyorsanız bunu hiçbir program kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


1. Videoyu bulmak
2. Videoya sağ tıklayın
İndirmek istediğiniz videoyu bulduktan sonra bu videoya sağ tıklayarak “Video internet adresini (URL) göster” butonuna tıklayın.
3. İndirmeyi hazırlama ve başlatma
Karşınıza açılan pencereden video adresini kopyaladıktan sonra geriye sadece indirme işlemini başlatmak kalıyor. Kopyaladığınız bağlantıda “www” yazısını silerek yerine “mbasic” yazın ve açılan sayfadan videoya tıklayın. Videonuz yeni bir sekmede açılacaktır. Sağ tıklayarak “Video olarak kaydet” seçeneğini seçin.
İyi Eğlenceler!