Electronic Arts şirketinin fenomen haline gelmiş olan savaş oyunu serisi Battlefield'ın yeni oyunu merakla bekleniyor. Daha once Ekim ayında cıkacağı acıklanan Battlefield 5'in bir ay gecikme ile Kasım ayında cıkacağı acıklanınca EA'nın hisselerinin duşuşe gectiği acıklandı.

Ayrıca Bkz.Parmak izi sensorune sahip Chromebook'lar yolda
Battlefield 5, 20 Kasım'da satışa sunulacak

Perşembe gunu yapılan bu acıklamanın ardından Electronic Arts hisseleri piyasa kapanışıyla yaklaşık olarak %9 oranında duşuş gosterdi. Bu duşuş piyasaların acıldığı Cuma gunu de devam etti ve Perşembe gunu kadar carpıcı olmasa da %1.2 oranında yeni bir duşuş daha yaşandı. Bunun uzerine oyunun geliştiricilerinden DICE'ın genel muduru Oskar Gabrielson, Battlefield 5'in 20 Kasım'a ertelenmesinin nedenini, oyuna yonelik yapılacak olan son duzeltmeler olarak gosterdi.

Oyun sektorunde Fortnite'ın devam eden hakimiyeti Electronic Arts ve Activision Blizzard gibi buyuk yayıncıları koşeye sıkıştırmış durumda. Zira her iki şirketin oyunlarında da, Fortnite'ın yukselişini sağlayan hayatta kalma modunun (battle royal) yer alacağı ve bu pastadan faydalanmak istedikleri de gelen haberler arasında.