Sosyal medyanın en buyuk temsilcisi Facebook, bu defa kullanıcılarına iş buluyor. Uzun suredir yurt dışında faaliyet gosteren Facebook Jobs, ulkemizde “İş Fırsatları” adıyla kullanıma sunuldu. İş Fırsatları sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Ayrıca Bkz.Facebook değil Fakebook: Altı ay icinde 1.27 milyar sahte hesap silindi
İş arayan kullanıcılar, “Keşfet” bolumunun altında yer alan “İş Fırsatları” sayfasından iş ilanlarını goruntuleyebiliyor. Kulannıcınınilgi alanı ile uyumlu sayfaların iş ilanları, haber kaynağında da gosteriliyor. İş ilanlarını şehir ve sektore gore filtrelemek mumkun.LinkedIn ve Kariyer.net gibi platformlara rakip olacak platformu kullanmak ucretsiz. Herhangi bir Facebook sayfası, iş ilanı yayınlayabiliyor. İş ilanına calışma saati, iş turu, gerekli kriterler gibi bilgiler eklenebiliyor. Coktan secmeli ve acık uclu sorular da ekleyebilmek mumkun.

Facebook, gectiğimiz Mart ayında yayınladığı bultende Facebook Jobs ozelliğinin aktif olduğu ulkelerde yerel işletmelere yapılan başvuruların yuzde 60’ının kendisi uzerinden yapıldığını ve her dort kişiden birinin iş aramak veya iş yayınlamak icin Facebook Jobs ozelliğini kullandığını ifade etti.