Neredeyse tum dunya ulkeleri, sahte haberlerin yayılması ve sosyal medya platformlarına yonelik siyasi mudahalelerden dert yanarken, dunyanın en buyuk sosyal medya devinin kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook'un duzeltilmesi icin biraz daha zamana ihtiyac olduğunu acıkladı.

Ayrıca Bkz.Tor Browser'ın Android versiyonu yayınlandı
Brezilya başkanlık secimi tedirginliği

Zuckerberg, sosyal medya hesabından yayınladığı yazıyla, Facebook platformundaki temizlik projesini 2017 yılında başlattığını ve bu calışmaların 2019 yılına kadar sureceğini belirterek: "2018 icin benim kişisel mucadelem, Facebook'un karşılaştığı en onemli sorunları duzeltmek oldu. Bunlar, devletlerin secimlere mudahalesine karşı savunma yapmak, topluluğumuzun kotuye kullanımını ve zarar gormesini onlemek." ifadelerini kullandı.

Ozellikle son zamanlarda Twitter'ın da en az Facebook kadar bu konulara hassasiyet gostermesinin yaklaşan Brezilya başkanlık secimleri ile ilgili olduğu duşunuluyor. Zira bu secimlerde de sosyal medya uzerinden manipulasyon yapılma ihtimali oldukca yuksek. Tum bu bilgiler ışığında, Cambridge Analytica veri skandalından sonra kullanıcılarının guvenini kazanmaya calışan Facebook'un bu yarayı kolay kapatamayacağını soylemek mumkun.