Bir telefon duşunun ki cok iyi bir kameraya sahip ve bir de sadece arama yapabiliyor. Diğer butun ozellikleri yok sayan bu ilginc tasarım, Kolombiyalı bir tasarımcı tarafından dizayn edildi. Telefonların gelişimi, sosyal medyanın inanılmaz boyutlarda hayatımıza dahil olmasıyla sonuclandı. Eskiden insanların sadece arama yapmak veya mesaj atmak icin kullandığı telefonlar, şu anda bambaşka boyutlara ulaşmış durumda. Artık telefonlarımız sağlık durumumuzu bile kontrol eder hale geldi ve onlardan kopmamız biraz zor gibi duruyor. Tasarımcı Miguel Harry ise telefonlara olan bağlılığı koparmak adına dikkat cekici bir telefon tasarladı.

Kolombiyalı tasarımcı Miguel Harry'e gore bir telefon icin onemli olan iki şey vardır, fotoğraf cekebilmesi ve arama yapabilmesi. Serbest tasarımlar geliştiren sanatcı bu kez de şekliyle sabunu andıran ilginc bir telefon tasarladı. Harry, modelinin adını da insanın kendi ic varlığını ve ic yapısının derinliğini gorebilme sanatı ve bağımlılıktan ozgurluğe goturen yol olarak gorulen, Zen felsefesine atıfta bulunarak Moto Zen olarak belirledi. 2017 senesinde cizimlerini bitirdiği tasarım icin hicbir marka girişimde bulunmadığı icin prototip şeklinde beklemektedir.
Bu tasarımla insanlara,"telefonların ele gecirdiği hayatınızı geri kazanın" mesajını veren Harry, telefonların daha sade olması gerektiğine inanıyor. Bircok tasarıma imza atan sanatcının bazı projeleri de hayata gecirilmiş durumda. Yuvarlatılmış hatlar ve minimal tasarımı ile proje hayata gecirilmiş olsa belki de insanların ilgisini cekebilirdi. Sosyal medya odaklı yaşamını surduren insanların, hayatın guzelliklerini gorebilmesi icin bircok proje tasarlandı ve Miguel Harry'nin projesi de en sağlamlarından biri. Tasarımcının sitesine buradan ulaşarak diğer tasarımlarına da goz atabilirsiniz.
Kaynak : http://www.yankodesign.com/2018/05/11/this-phone-gives-the-user-their-life-back/