Sandbox demek sitenizin hapse düşmeis demektir. Özgür olamayan bir site hit kazanamaz bunu nedeni ise arka sıralarda olmasıdır.Sandbox’a düştüyseniz ve bu kısma dikkatle bakıyorsanız , bilin ki bu link işini abartmışsınız. Çok fazla yükleme yapmışsınız. Önce bunu hafifletmek lazım. İşe yarayamayacak linkleri silin öncelikle. Bunu yaparken page ranka bakmayın. Backlinke bakın.

Ardından sitenize yeni ve orjinal içerikler ekleyiniz. Bir konuyu sitenize ekleyerek kopyala/yapıştır yapmanızın hiçbir anlamı yok. Sitenizde belirli bir süre link vermeyiniz. Ama link almanız yararlı olabilir. Bunun en iyi yolu ise ücretli link almaktır.Yada başka bir sitenizden bir arakdaşın sitesine link verin ve onun sizin sandbox ‘a düşmüş siteye eklemesini isteyin.

Sitenize bir anda çok link verilmesi sandbox’ı körükler diye düşünmeyin. Eğer öyle olsaydı yeni açılmış çok başarılı youtube gibi siteler sandbox’a düşerdi :P

Sandbox’a düşmüş sitenizin hitini arttırın ve mümkünse google’a mail atın. İlgilenen yetkililer mutlaka olacaktır. İllegal içerik sakın olmasın sitenizde.

Aklınıza takılan sorularınız için bu konudan yorum yaz diyerek sorularınızı belirtebilir yada sitedeki iletişim linki aracılığıyla bana mail yollayabilirsiniz.

Bu makale sitemin linki belirtilmeden hiçbir internet sitesinde yayınlanamaz. “Örneğin : Makalenin orjinali: Sandbox nedir?”