Hatırlanacağı uzere Turing tabanlı GeForce RTX 2000 serisi ekran kartları ile coklu kullanım yontemi konsept değiştirdi. Daha once SLI teknolojisi kullanılırken artık Nvidia’nın hızlandırıcı tarzındaki kartlarında yer verdiği NVLink teknolojisine gecildi.

ASUS ROG NVLink ozellikleri ve fiyatı

Elbette bu geciş beraberinde yeni aksesuarları da getiriyor. Bugune kadar SLI Bridge olarak satılan bağlayıcı unsurlar yerini artık NVLink Bridge adaptorlerine bırakıyor. Asus ve Gigabyte ilk urunleri piyasaya surdu.

Ayrıca Bkz.Oyuncu klavye ve mouse devi Rapoo ulkemize resmen giriş yaptıASUS ROG NVLink-Bridge modeli RGB desteği ile dikkat cekiyor. Etkileyici bir tasarıma sahip olan kopru yine aynı marka ekran kartları ile guzel bir gorunum ortaya koyacaktır. Urunun fiyatı 89 Avro olarak acıklandı.

Gigabyte Aorus NVLink Bridge modeli de yine RGB aydınlatma destekli. Yazılım ile RGB kontrol edilebiliyor. Uc ve dort slotlu olarak sunulacak olan koprunun fiyatı 85 Avro seviyesinde.

Artık gunluk kullanımda coklu ekran kartı kullanımı pek tercih edilmiyor diyebiliriz. Performans arayan farklı sektorlerde NVLink kopruleri ilgi gormeye devam edecektir.