ABD'nin Arkansas eyaletinde bir suredir gizemli bir doğa olayı yaşanıyor. Bilim insanları alev sacan deliğin sırrını araştırıyorlar. Bundan iki hafta once Arkansas'ta oldukca ilginc bir olay yaşandı. Yerde bir anda beliren ve 3.6 metre uzunluğa ulaşacak kadar şiddetli alevler sacan bir delik, yaklaşık 40 dakika boyunca 2.4 metrelik alevler kusmaya devam etti.
Bu enteresan doğa olayının herhangi bir goruntusunun ve videosunun olmaması araştırmacıları zorluyor. Baxter Country'nin bolge yoneticilerinden Mickey Pendergrass, konuyla ilgili sarkastik bir acıklama yaptı: "Elinde mızrakla delikten fırlayan bir şeytan gormediğimize gore bu ihtimali eliyoruz."

Arkansas Geological Survey'de araştırmalarını surduren jeologlar ise konuyla ilgili farklı bir akış acısına sahip. Onlara gore oluşan yaklaşık 3 metrelik bu deliğin sebebi hayvanlar. Yine de herhangi bir hayvanın yer altından lav puskurtme gibi bir yeteneği olmadığını da kabul ediyorlar.
Şu an bolgedeki araştırmacılar, bolgeden toprak ornekleri alarak analiz surecine girmiş durumdalar. En akıllıca tahminler ise zaten acılmış olan bir deliğe yanıcı bir madde dokulmuş olabileceği. Ancak burada da bu maddeyi neyin ateşlediği konuşuluyor, anlayacağınız bir sırla karşı karşıyayız. Bakalım araştırmalardan mantıklı bir sonuc cıkacak mı.
Kaynak : https://www.sciencealert.com/a-mysterious-hole-shot-out-8-foot-flames