Amerika'nın kripto borsalarının lideri konumundaki Coinbase, kurumsal platform grubunun lideri Adam White'ın şirketi terk ettiğini acıkladı. Adam White, Coinbase şirketinin beşinci calışanıydı. 2013 yılında, kurucular halen tek bir odada calışmakta iken ve Bitcoin henuz 200 dolar seviyelerinde iken bu şirkete katılma kararı almıştı. Coinbase'den once ABD Hava Kuvvetleri'nde calışmış olan Adam White, Harvard Business School'da İşletme uzerine yuksek lisans yapmıştı. En son durumda iken White, Coinbase başkan yardımcılığı ile birlikte kurumsal işler genel mudurluğu yapmaktaydı.
White, 2018 ilkbaharından bu yana kripto para ticareti, para biriktirme hizmetleri ve bir endeks fonu da dahil olmak uzere buyuk kurumsal muşterileri hedef alan farklı uygulamaları yururluğe koymuştu. White, şirketten ayrılışı uzerine henuz yorum yapmadı. Coinbase bu ayrılış uzerine 3 Ekim gunu Instinet'in eski genel muduru Jonathan Kellner'in borsadaki kurumsal işlerin genel muduru olacağını duyurdu.

Coinbase, bu değişim dışında da yoğun bir değişim icinde bulunmakta. Coinbase, Charles Schwab'ın yonetim kurulu uyesi ve Chris Dodds'un ise değişim kurulu uyesi olarak aralarına katılacağını acıkladı. Eylul ayı sonlarında şirket, eski Fannie Mae Genel Danışmanı Brian Brooks'u yeni Baş Hukuk Gorevlisi olarak işe aldı. Eski Amazon Web Servisleri (AWS) ve Microsoft calışanı Tim Wagner de bu yaz muhendislikten sorumlu başkan yardımcısı olarak Coinbase'e katıldı.
Kaynak : https://cointelegraph.com/news/coinbases-institutional-platform-head-leaves-firm-after-five-years