Apple'ın ciceği burnunda amiral gemisi iPhone Xs Max icin jailbreak yolda. Luca Todesco'nun yaptığı paylaşım da bunu doğruluyor. Guvenlik araştırmacısı ve yazılımcı Luca Todesco, iPhone Xs Max'e jailbreak yazılımı yuklemeyi başardı. Daha once iOS 10 icin geliştirdiği Yalu jailbreak aracı sayesinde populerlik kazanan Todesco, yeteneklerini şimdi de iPhone Xs Max'te gosterdi.

Twitter uzerinden yaptığı paylaşımla iPhone Xs Max'i 'hacklediğini' soyleyen Todesco, Apple'ın en guclu işlemcisi A12 Bionic'in tamamen kırılamaz olmadığını bizlere gostermiş oldu. Hacklediği iPhone Xs Max'i stock halde kullanan, yani cihaza herhangi bir modifikasyon yapmadığını belirten yazılımcı, geliştirme surecine devam ediyor.
Yeni nesil iPhone'lar icin jailbreak'i mumkun kılmaya calışan tek kişi Luca Todesco değil. Pangu, iOS 12'li iPhone Xs icin jailbreak calışmalarını surdururken; KeenLab ise iOS 12'li iPhone X uzerinde bu calışmalarını surduruyor.
Tum bu calışmalar, Apple'ın kullanıcılara sunduğu iOS 12'nin ve A12 Bionic işlemcisinin jailbreak'e karşı tamamen korumalı olmadığını acığa cıkarmış oldu. Son yıllarda jailbreak calışmaları ciddi derecede hız kaybetmiş olsa da geliştiriciler bu desteği kesmemekte ısrarcı gibi gorunuyor.
Kaynak : https://www.idownloadblog.com/2018/10/07/luca-todesco-has-jailbroken-the-iphone-xs-max/