Bu sene Xiaomi, Hindistan'da akıllı televizyon pazarına giriş yapmıştı. Şimdi de Cinli uretici, Hindistan'da televizyon fabrikası kurdu. Hindistan'da bu sene akıllı televizyon sektorune adım atan Xiaomi, IDC verilerine gore şu an Hindistan icin akıllı televizyon sektorunun bir numarası olarak gozukuyor. Piyasadaki konumunu guclendirmek ve arzı arttırmak icin Xiaomi, Hindistan'da satılan televizyonları uretmek icin fabrika actı.

Xiaomi'nin kurduğu bu yeni televizyon fabrikası Hindistanlı şirket Dixon Technologies ile birlikte calışıyor. Bu ortaklık piyasalara da yansıdı ve Dixon'un hisseleri yaklaşık %4 oranında değer kazandı. Bu fabrikanın toplam alanı yaklaşık 32 donum ve 850 civarında calışana istihdam sunmakta. Xiaomi bu fabrika icin 2019 1. ceyrekte ayda yaklaşık 100.000 birim uretim kapasitesine sahip olduğunu bildirdi. Mi LED TV 4A 32" ve Mi LED TV 4A 43" modelleri ile uretime başlanacak ve onumuzdeki donemlerde diğer modellerin de bu fabrikada uretilmesi icin gerekli calışmalar da yapılacak.
Bu yeni fabrika, Hindistan hukumetinin şirketleri uretimi kendi ulkesinde yapmasına teşvik eden "Hindistan'da Yap" programının sonuclarından birisi. Program 2014 yılından beri var ve savunma ve habercilik gibi 25 farklı sektoru de kapsamakta.
Kaynak : https://www.gizmochina.com/2018/10/06/xiaomi-opens-mi-tv-factory-in-india-to-increase-supply/