Fortnite oyununun yaratıcısı Epic Games, oyun guvenliği gibi alanlarda hizmet vermekte olan Kamu adlı şirketi bunyesine kattı. Epic Games; oyun guvenliği, oyun telemetrisi ve oyun yonetim hizmetleri sunan Helsinki merkezli Kamu adlı şirketi bunyesine kattı. Epic, Kamu’nın hizmetlerini Fortnite oyununda zaten kullanmaktaydı. CEO Tim Sweeney, Kamu ile calışmaları hakkında “Kamu, Fortnite’ın tum oyuncular icin adil olan multiplayer deneyimini inşa etmesinde anahtar bir unsur olmuştur” dedi. Bu satın alım Epic Games’in Helsinki’de fiziksel olarak bulunmasını sağlayacak, Kamu da muşterilerine destek sunmaya devam edecek.

Epic Games, şimdiye kadar hileye karşı tavrını acık bir şekilde belli etti. Gectiğimiz yıl şirket, oyunda hile yaptığı iddia edilen iki oyuncuyu (birisi 14 yaşındaydı) telif hakkı ihlali suclamasıyla dava etmişti. Şirket bu konuda “Epic, devam eden hile veya telif hakkı ihlali konularında kac yaşında olursa olsun kimseye musamaha gostermeyecektir. Daha once de belirtildiği gibi, hile konusunu ciddiye alıyoruz ve oyunlarımızın eğlenceli, adil ve rekabetci olduğundan emin olabilmek icin her şeyi yapacağız” acıklamasını yapmıştı.
Dava edilen oyunculardan 14 yaşında olan oyuncunun annesi, davanın feshedilmesi icin cabalamış olsa da Epic Games Nisan ayında davanın ilerlemesi kararını vermişti.
Kaynak : https://www.engadget.com/2018/10/08/the-creators-of-fortnite-just-bought-an-anti-cheating-company/