Nintendo64'un gelmiş gecmiş en iyi oyunlarından biri olarak kabul edilen GoldenEye, Unreal 4 motoru ile modern bir gorunume kavuştu. Pierce Brosnan'lı James Bond filmlerinin en sağlamlarından olan GoldenEye'ın neredeyse bire bir uyarlaması olan oyun, doneminin en efsane yapımlarından biriydi. Ancak GoldenEye'ın en unutulmaz yonu o donem icin dahiyane diyebileceğimiz guzellikteki Deathmatch moduydu.
1990'ların en efsane yapımları birer birer 'remake' yapılarak karşımıza cıksa da maalesef GoldenEye hicbir zaman onlardan biri olamayacak. İlk olarak yapımcı Rare, artık Microsoft catısı altında calışıyor. İkinci sebepse herhangi bir James Bond filminin lisansını almak hic ama hic ucuz bir şey değil.
Yine de oyunun resmi olarak yeniden yapılmayacak olması, oyunun hayranlarını durduracak değildi. Oyunun gedikli hayranları, Golden 25 projesi altında birleşerek Unreal Engine 4 motoruyla oyunu yeniden yapmaya başladı.
Orijinal GoldenEye

GoldenEye 25

Gorduğunuz gibi gelinen nokta muhteşem! Eğer ki Nintendo daha once yaptığı gibi lisansı altındaki yapımlara uyguladığı ambargoyu uygulamazsa, bir sure sonra GoldenEye 25'in harika yapımıyla baş başa olabileceğiz.
Kaynak : https://www.joe.co.uk/gaming/incredible-fan-remake-of-goldeneye-007-perfectly-updates-the-n64-classic-203192