Rekordan rekora koşan Fortnite'ın Battle Royale modu, iOS'te hic tahmin edilmeyen seviyelerde kÂr getirmeye devam ediyor. Son verilere gore cıkışından bu yana 300 milyon dolar gelir elde edilirken, bunun 20 milyon doları gectiğimiz hafta sonu geldi. iOS icin Fortnite, gectiğimiz Mart ayında cıkmıştı. O zamandan bu yana oldukca cok indirilen ve oynanan oyun, yaklaşık 300 milyon dolar gelir getirdi. SensorTower'ın verilerine gore bu gelirin yuzde altmış beşi ise ABD'den.

Diğer yuksek gelir getiren oyunlarla kıyaslayınca Fortnite, Clash Royale'den aynı zaman dilimi icerisinde yuzde 32 daha fazla para kazandı. Fakat Pokémon GO 300 milyon dolara sadece 113 gunde ulaşmıştı. Fortnite'ın doğrudan rakibi olan PUBG ise Nisan ayından bu yana yaklaşık 47 milyon dolar gelir elde etti.
300 milyon doların ne olduğunu daha iyi anlayabilmek icin farklı bir yonden bakacak olursak bu, oyuncuların oyun cıktığından beri her bir gun 1.5 milyon dolar harcama yaptıkları anlamına geliyor.

Gectiğimiz hafta yayınlanan 6. Sezon ise, bu 1.5 milyonluk gelirde biraz oynamaya sebep oldu. Gecen haftadan bu yana oyuncular her gun 2.5 milyon dolar harcama yapıyorlar. Bakalım tum bu Fortnite cılgınlığı ne kadar surecek?
Kaynak : https://9to5mac.com/2018/10/06/fortnite-revenue-details-season-6/