Urettiği luks akıllı telefonlarla tanınan Vertu, gectiğimiz yıl Hakan Uzan tarafından satın alınmış, sonra da cok gecmeden iflas bayrağını cekmişti. Ancak şirket geri donmekte gecikmedi. Vertu'nun geri donuşu icin ise muhteşem olduğu diyebiliriz, zira hazırladığı yeni Aster P modeli, gercekten harika gorunuyor.
Ucretsiz hosting: Bir aylık ucretsiz hosting fırsatını yakalayın! Pekin'de duzenlenen bir etkinlikte tanıtılan Vertu Aster P, titanyum alaşımlı cercevesi, safir cam ekranı ve gercek deriden arka paneli ile fazlasıyla goz alıcı duruyor. Aster P, her ne kadar dış yuzeyiyle cok gosterişli olsa da, ic donanım ise akıllı telefon dunyası icin gayet sıradan. Zira Vertu Aster P, Snapdragon 660 işlemci, 12 MP tek kamera ve 3200 mAh batarya gibi teknik oğelerin sahibi.
Aster P'nin SIM kart ve microSD kart panelleri ise telefonun belki de en havalı yerini oluşturuyor. Telefonun arka yuzunde bir cift acılan kapak altına gizlenen bu moduller, Aster P'ye Mercedes SLS izlenimi katıyor. Bir cift kanat gibi acılan bu panellerin birinde ise, telefonun el işciliğini yapan kişinini imzası dikkat cekiyor.
Vertu Aster P'nin tanıtım videosunu hemen yukarıda izleyebilirsiniz. Ote yandan telefonun diğer teknik detaylarından da bahsedecek olursaks, telefonda 4.97 inc buyukluğunde 1080p bir ekranın olduğunu, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olduğunu soyleyebiliriz. Android 8.1 Oreo işletim sistemini calıştıran Aster P, guvenli arama ve mesajlar icin ise V Talk şifreleme teknolojisini kullanıyor.
Barok serisi ve Gotik serisi şeklinde iki farklı seri altında satışa cıkan Vertu Aster P, 4200 Dolar ile 5100 Dolar fiyatlara sahip. Şu an telefon on siparişe hazır.
Onceki HaberSızan Winamp 5.8 Erkenden Yayınlandı! Sonraki HaberZula Super Lig'de 2. Sezon Heyecanı Başlıyor