Gecen senenin başlarında tanıtılan Essential Phone'un başarılı olduğunu soylemek zor. Android'in kurucularından Andy Rubin'in desteğiyle geliştirilen telefonun satışlarında bocaladığını gorduk.
Ucretsiz hosting: Bir aylık ucretsiz hosting fırsatını yakalayın!Şimdi ise firmanın kuculmek istediği, calışanlarının yaklaşık yuzde 30'unu işten kovacağı ortaya cıktı. Firmadan gelen acıklamaya gore işten cıkarmalar, donanım, reklam ve satış takımları dahil her alanda gercekleşecek.
"Bu gercekten zor bir karar oldu. Şirketten ayrılan meslektaşlarımızdan ozur diliyoruz ve onların gelecekteki kariyerlerine yardımcı olmak icin her şeyi yapıyoruz. Urun odağımız artık daha keskin ve bu sayede gercekten işleri değiştirecek bir tuketici urunu ortaya cıkarabileceğimize inanıyoruz."
Essential'ın telefonu satmasa da, PH-1'e yapılan guncellemeler konusunda hızlıydı. Telefon, Android 9.0 Pie'a guncellenen ilk cihazlardan biri oldu. Essential PH-1 kitleleri peşinden suruklemese de, dedikodulara gore sonraki cihaz bunu başarabilir.
Onceki HaberYeni Brother Yazıcı Serisinin Avantajları