ABD tarihinin en uzun suren hukumet kapanması sureci yalnızca bir hafta kadar once sona erdi ve bircok insanı zor duruma duşuren bu durum hakkında espri yapmayı coğu kişinin goze alamayacağı acıkca ortada. Dev oyun ureticisi Ubisoft ise bu gerceği zor yoldan oğrendi.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Ubisoft, piyasaya cıkış tarihi yaklaşmakta olan AAA sınıfı oyunu Division 2'nin reklamını yapmak uzere gonderdiği bir e-postada kullandığı bir ifade yuzunden hedef tahtasına oturtuldu. E-postanın iceriği oyun ile ilgili olmasına karşın e-postanın konu kısmında yer alan başlık, hukumetin kapanışından dolayı sıkıntı ceken coğu insanın sinirini bozmaya yetti.
"Gercek bir hukumet kapanışının nasıl gorunduğunu ozel betamızda deneyimleyin" ifadelerini iceren konu başlığı, ABD'nin yeni atlattığı hukumet kapanışına gonderme yapıyordu. Bazıları bunu "oldukca komik" bulurken, coğu kişi ise bu ifadelerin hassasiyetsiz olduğunu belirterek sosyal medya uzerinde dev oyun ureticisini eleştiri yağmuruna tuttu.
Ne var ki, Ubisoft hatasını hızlı bir şekilde anlayarak aynı saat icerisinde gonderdiği bir başka e-posta ile takipcilerinden ozur diledi:
"Tom Clancy's Division 2 oyunu ile ilgili hatalı bir pazarlama e-postası gonderdik. Bu, işletişte yaşadığımız buyuk bir aksaklığın urunuydu ve bu postanın hassasiyetsiz nitelikteki konu başlığı icin ozur diliyoruz. Birleşik Devletler'in yaşadığı hukumet kapanışının binlerce kişi uzerindeki gercek etkilerini biliyoruz ve bu durumu hafife almayı istememiştik."
Politik gerilimin yukselmesi ve toplum icerisindeki ayrışmanın arttığı bu zamanlarda firmalar icin bu politik tabloyu ilgilendiren konulara girmek oldukca buyuk riskler iceriyor. Bununla birlikte Ubisoft'un yaşadığı bu olayın firmanın 2018 yılının Haziran ayında yaptığı acıklamada Division 2'nin herhangi bir politik duruşta bulunmadığını gururla acıklamasının ardından yaşanmış olması oldukca ironik bir durum.
Ubisoft buna rağmen oyunun Uplay ve Epic Games Store uzerinde ve ayrıca mevcut nesil konsollar icin 15 Mart ayından itibaren oynanmaya acık olacağını belirtti.
Onceki HaberGalaxy S10 İcin Muzik Severlere Mujde! Sonraki HaberXbox Scarlett Ayrı Grafik İşlem Birimi Taşıyabilir