Hollanda'dan gelen yeni bir habere gore 2018 yılında 640000'den fazla kişi Facebook'u terk etti ve bunların 200000'i hesaplarını silerken geri kalanları yayın yapmayı bıraktı. Bu sayılar, 7000'den fazla kişi ile yapılan bir anketin cevaplarına gore elde edilmiş durumdalar. Ayrıca araştırmacılar, insanların Facebook'u terk etmelerine rağmen Facebook'un sahibi olduğu Instagram'ın guclu bir şekilde buyumeye devam ettiğini buldular.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Anketin sonuclarına gore bu genel terk ediş hareketi, genel olarak Facebook yerine Instagram'ı tercih eden 40 yaş altı kişilerden oluşuyor. Bu terk etmenin genel sebebinin guven kaybı olup olmadığı ise belli değil cunku guven miktarı zaten duşuktu ve her yaş grubunda guven duşuşu yaşanmışken, temel olarak sadece 40 yaş altı kullanıcılar Facebook'u terk ediyorlar.
Anketi duzenleyen Newcom'un soylediğine gore Facebook hÂl 10 milyon Hollandalı kullanıcıya sahip ve Instagram da bu sayının yaklaşık olarak yarısı kadar kullanıcıyı bunyesinde barındırıyor. Facebook'un WhatsApp'ı ise 11.9 milyon kullanıcı ile en fazla kullanıcı sayısına sahip ve ulkedeki kullanıcı sayısı, bir onceki yıla gore %3 artmış durumda...
Onceki HaberMonster Tulpar T7 V18.3 İnceleme Sonraki HaberiPhone 11 3 Kamerayla mı Gelecek?