Microsoft, Windows 7 icin desteğini 2020'de bitireceğini duyurmasının ardından Internet Explorer 10 icin de son destek tarihini acıkladı.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Internet Explorer 10, 2012 yılında tanıtıldı ve Microsoft, 2016 yılında odağını bir sonraki versiyon olan Internet Eplorer 11 ve Windows 10 ile birlikte gelen Microsoft Edge surumlerine cevirdi. Yazılım devi, bu hamlesiyle kullanıcılarına Internet Explorer'ın bir onceki versiyonunun desteklenmeyeceğini de duyurmuş oldu.
Ne var ki her işletim sistemi Internet Explorer 11 ve Edge tarayıcılarını calıştıramıyor. Microsoft Edge, Windows 10 ile tanıştığımız Universal Windows Platform uzerine kurulu ve bu platform, sadece Windows 10 surumunun kullanıcılara hitap eden noktalarından biri. Server 2012 ve Windows 8 Embedded surumleri ise IE10'u calıştırmaya devam ediyor ancak Microsoft, bu iki işletim sisteminin desteklenmeyen bir Internet Explorer surumune mahkum kalmasının onune gecmek icin 2019 yılı icerisinde iki işletim sistemine de Internet Explorer 11 desteğini getireceğini de duyurdu.
Windows Embedded 8 Standard ve Windows Server 2012, 2023 yılına kadar desteklenmeye devam edilecek. İş odaklı kullanıcıların bu sebeple Internet Explorer 10'un yazılım desteğinin kesileceği 2020 tarihine kadar Internet Explorer 11 surumune geciş yapması gerekecek. IT Pro blog sayfasına eklenen bir gonderide, Microsoft Internet Explorer 10'un akıbeti ve işyerlerine verilen yazılım desteği hakkında yaptığı acıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Internet Explorer 10 (IE10) surumunden IE11'e geciş yapmak icin Ocak 2020'ye kadar zamanınız bulunuyor. Bu tarihten sonra herhangi bir yazılım geliştirmesi veya guvenlik yaması yayınlamayacağız, bedava veya odemeli destek opsiyonlarını kaldıracağız ve cevrimici teknik iceriklerini guncellemeyeceğiz."
İş kullanıcıları, Microsoft Guncelleme Katalığu aracılığı ile IE11 surumunu yukleyebilecekler. Microsoft, Internet Explorer'ın en yeni surumune geciş yapmanın Windows 10, Windows Server 2016 veya Windows 10 IoT surumlerine yapılabilecek olası transfer sistemlerini de kolaylaştıracağının altını cizdi.
Onceki HaberXbox One'lar icin hızlı cozulen problem Sonraki HaberMetro Exodus'un PC gereksinimleri hayret verici!