Google Asistan uygulamasının yeni beta surumunde ortaya cıkan kodlar, Google'ın sanal asistanının yakın zamanda kazanması muhtemel yeni bir yeteneği ortaya cıkardı.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Android Police tarafından Google Assistant uygulamasının APK dosyasında (uygulama paketi dosyası) rastlanan kodlar, Google Asistan'ın yakın zamanda kazanabileceği yeni ozelliğin detaylarını gun yuzune cıkardı.
Google'ın yeni ozelliğe verdiği isim ise "Face Match" (Yuz Eşleşmesi). Bu ozellik sayesinde Google Asistan, cihazınızdaki dijital asistana sesli komut verilmesi halinde komut veren kişinin yuzunu tarayarak belirli sorular icin en uygun cevapları verebilecek. Bu sayede Google'ın dijital asistanı ses tanıma ozelliğinin yanı sıra en uygun cevapları verebilmek adına sesli komutu veren kişiyi tanıyıp tanımadığını gorsel olarak teyit edebilecek.
Ozellik sayesinde Google ayrıca cihazınıza başka kişilerin yuzleri de kaydetmenizi sağlayarak cihazınıza komut vermeleri halinde kaydedilen kişilere ozel cevaplar da sağlayabilecek. Elbette ki ozelliğin kullanılabilmesi icin bir kameraya ihtiyac duyulacağı icin Google Home Mini gibi cihazların kullanıcıları, Google'ın ses tanıma teknolojisine guvenmeye devam etmek durumundalar.
Hatırlatmak gerekiyor ki Google'ın uygulama paketlerine duştuğu notlardan yapılan cıkarımlar hala son derece spekulatif olma ozelliği taşıyor ve Google'ın herhangi bir sebeple ozelliği kullanıcılarına sunmaktan vazgecme ihtimali bulunuyor. Bu sebeple Google'ın bu ozellik ile ilgili nasıl bir hamle yapacağını bekleyip gormek durumunda olacağız.
Onceki HaberMetro Exodus Bekleyenler İcin Onemli Bilgi!