Apple'ın iPhone işi 2018'I iyi bir noktada kapatmamış olsa da, Apple CEO'su Tim Cook'un soylediğine gore iTunes ve Apple Music iyi bir hızla buyumeye devam ediyor.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Cook, firmanın 2019 yılı icin ilk gelir duyurusunda, gectiğimiz yılın sonunda Apple Music'in 50 milyon uye sayısını aştığını ve Apple Pay, Apple Music, Apple News ve App Store'daki uyelik bazlı 30000 uygulamayı iceren hizmetlerin yıl bazında %40 buyuduğunu belirtti.
Dunya'nın en buyuk ozel muzik yayını hizmeti Spotify, en son duyurusunda sadece 70 milyon civarı ucretli uyeye sahipti ve liderliğini koruyordu. Ancak eğer Apple buyumesine bu hızla devam ederse, bu durum yakında değişebilir.
Gectiğimiz yıl bu zamanlarda Wall Street Journal, Apple'ın muzik yayını hizmetinin 36 milyon civarında ucretli uyeye sahip olduğunu soylemişti ve bu da gectiğimiz 12 ay icerisinde oldukca fazla uye kazanıldığı anlamına geliyor. Tabi ki Apple'ın Mayıs 2018 tarihinde 50 milyon uyeyi duyurduğunu belirtmekte fayda var ancak bu sayı, deneme uyeliklerini de iceriyordu.
Ne yazık ki Cook, yeni nesil AirPod'lar veya video yayını hizmeti hakkında bir acıklama yapmadı ve sadece, henuz bu konuşmayı derinleştirmek icin hazır olmadıklarını, ilerleyen tarihlerde yeni bir acıklama yapacaklarını soyledi.
Onceki HaberGalaxy S9, Nihayet ABD'de de Guncelleniyor Sonraki HaberSwitch'in yeni guncellemesi hacklendi