Facebook, uzun zamandır beklenen "gonderilen mesajı geri alma" işlevini kullanıma sunmaya başladı. Bugunden itibaren Messenger'ı masaustunde, iOS'ta veya Android'de kullananlar, gonderdikleri mesajı 10 dakika icerisinde silebilecekler.
Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri Mobil cihazlarda işleve ulaşmak icin mesaja dokunmak ve yeni "kaldır" seceneğine dokunmak yeterli. Kaldır'a dokunduğunuzda karşınıza şu iki secenek geliyor: "Sizin icin kaldırın" ve "Herkes icin kaldır". Masaustunde ise mesajın yanındaki uc noktaya dokunarak aynı seceneklere ulaşabiliyorsunuz.
Mesaj silindikten sonra sohbette bulunan herkes, silinen mesaj yerine "[kişi] bir mesajı sildi" mesajını goruyor. Yani sohbettekiler, bir mesaj sildiğinizi oğrenmiş oluyorlar.
WhatsApp'ın verdiği bir saatlik silme suresinin yanında Facebook'un sunduğu 10 dakikalık sure kısa gorunebilir. Mesajları geri alma işlevi, mesajlaşma platformlarında son zamanlarda oldukca populer. Hatta eposta hizmeti Gmail'de bile gonderdiğiniz epostayı geri almaya yonelik bir işlev bulunuyor.
Yeni işlev henuz Messenger Lite'ta gorunmuyor, ancak yakında buraya da sunulması beklenebilir.
Onceki HaberSamsung Galaxy S10 En Hızlı Android Olabilir